Zpět na » Premier League » Vzhledem k problémům Sancha s Antonym Manchester United zvažuje podpis El-Ghaziho, jenž je volným hráčem

Vzhledem k problémům Sancha s Antonym Manchester United zvažuje podpis El-Ghaziho, jenž je volným hráčem

Vzhledem k problémům Sancha s Antonym Manchester United zvažuje podpis El-Ghaziho, jenž je volným hráčem © iconsport.photo - Anwar El-Ghazi naposledy hrál za PSV

1

Líbilo se

12.09. - Nová sezóna a nové problémy pro Red Devills. A rozhodně jich není málo. Tím posledním je vyšetřování 100milionové posily Antonyho za domácí násilí. Proto zřejmě nebude k dispozici pro příští zápasy. Víme jak dlouho se ale táhlo vyšetřování s Greenwoodem. V Manchesteru čelí nejistotě a proto by vedení chtělo přivést bývalého křídelníka Ajaxu, PSV nebo Aston Villy Anwara El-Ghaziho.

Anwar El-Ghazi byl kdysi opravdu elitním talentem nizozemského fotbalu. Od 19 letech hrával pravidelně za první tým Ajaxu, kde si udělal jméno. Během svých dvou prvních sezón v Eredivisie zvládl 20 gólů a dostal se i do nizozemské reprezentace. Rozhodl se pro přestup do Lille, kde se mu moc nedařilo. Následně pomohl Aston Ville k postupu zpět do Premier League. V ní měl v sezóně 2020/21 10 gólů za pouhých 1600 minut, ale pak se s ním přestalo počítat. Vyhořel v Evertonu a minulou sezónu strávil v PSV. Dal 9 gólů, ale po dohodě byla zrušena jeho smlouva a je volným hráčem.

To, že Anwar El-Ghazi nemá žádný smluvní závazek s žádným klubem, je aktuálně lákadlem pro Manchester United. Ten totiž nemusí řešit jen žalostnou formu a situaci Jadona Sancha, ale i Antonyho. A u něj je špatná forma tím nejmenším problémem. Je totiž obviněn z napadení své bývalé přítelknyě a vše se vyšetřuje. Aktuálně je brazilský reprezentant krátkodobě vyřazen z kádru, ale kdo ví, jak dlouho se to s ním potáhne. Takový Mason Greenwood by mohl vyprávět. S ním proces vedl i Manchester United a trval rok a půl.

Anwar El-Ghazi by mohl být krátkodobým řešením, třebas i na půl roku, než přijde zimní přestupové období. Red Devills nečekají jen těžké bitvy v Premier League, ale i v Lize mistrů a Carabao Cupu, než ve druhé polovině sezóny přijde i FA Cup. Když to trochu přeženu, jednalo by se o něco jako podpis Jonnyho Evanse. Nic se od něj nečeká, ale má za sebou nějakou historii, nemá velký plat a v případě největší nouze dokáže zastoupit. To stejné platí i o 28letém Nizozemci. Uvidíme, jestli tuhle možnost Manchester United skutečně využije.

Anwar El-Ghazi

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články