Zpět na » 1. Bundesliga » Nagelsmann by mohl nahradit Terziče v Borussii Dortmund

Nagelsmann by mohl nahradit Terziče v Borussii Dortmund

Nagelsmann by mohl nahradit Terziče v Borussii Dortmund © iconsport.photo - Julian Nagelsmann v zápase proti Borusii Dortmund, jeho možného budoucího zaměstnavatele

0

Líbilo se

04.09. - Borussia Dortmund získala z relativně lehkých zápasů 5 bodů. Není to sice velká katastrofa, ale pokud bude tým 40letý trenér Edina Terziče sbírat tak málo bodů, mohl by být vyhozen. Jedním z kandidátů na jeho pozici je 36letý trenér Julian Nagelsmann, který je považován za jednoho z nejlepších mladých trenérů současnosti.

Remíza s Bochumí, která minulý rok hrála o záchranu a stejný výsledek s nováčkem Heidenheimem nejsou ideální výsledky pro klub z Dortmundu. Co jim hlavně chybí, je taktická tvář, což se nepodařilo vtisknout týmu a také jeho taktické pokyny se moc nevyplatili. Po konci zápasu s nováčkem se stadionem rozléhali nespokojené hlasy.

Pokud by se i dále nedařilo Terzičovi, je Julian Nagelsmann jednou z možností. Celkem jasná volba pro Die Schwarzgelben, neboť umí prcovat s mladými hráči, což už dokázal v Lipsku, kde pro velký fotbal „vychoval“ budoucí hvězdy velkoklubů (Upamecano, Konaté, Mukiele, Szoboszlai, Nkunku, Laimer). Borussie už o něj měla zájem, když byl ještě v Hoffenheimu, ale jeho zaměstnavatel ho odmítl pustit.

Spousta expertů na Bundesligu Nagelsmanna vidí na lavičce Dortmundu. Například Didi Hamann, komentátor Sky Sports, který nedávno o pokračování Nagelsmanna v Bundeslize řekl: "V Bundeslize si nedovedu představit nic jiného než Dortmund. Dovedu si představit, že se poměrně rychle vyhecuje!" Nebo třeba expert na německou nejvyšší ligu, Jan Aage Fjørfort napsal: "Nagelsmann do Dortmundu? No, je k dispozici. A Dortmund se teda pořádně trápí!"

Vedení klubu by muselo ale nejdřív zaplatit Bayernu Mnichov tučnou částku za Juliana Nagelsmanna, neboť jim stále smluvně patří.

David Janák / bild.de, twitter.com

Nejnovější články