Zpět na » Premier League » Další posila pro Liverpool. S Bayernem Mnichov se dohodl na přestupu Ryana Gravenbercha

Další posila pro Liverpool. S Bayernem Mnichov se dohodl na přestupu Ryana Gravenbercha

Další posila pro Liverpool. S Bayernem Mnichov se dohodl na přestupu Ryana Gravenbercha © iconsport.photo - Ryan Gravenberch bude největší hvězdou Nizozemska

0

Líbilo se

31.08. - Liverpool se úspěšně dohodl s Bayernem Mnichov na přestupu svého dlouhodobého cíle Ryana Gravenbercha, za kterého zaplatí přestupový poplatek ve výši 40 milionů eur (34,2 milionu liber). Nizozemský reprezentační záložník, o kterého Liverpool jevil zájem už minulý rok, by měl zpečetit svůj přestup na Anfield Road podpisem pětileté smlouvy.

První náznaky možné blížící se dohody přišly už během dne, kdy se Gravenberch nezúčastnil tréninku Bayernu Mnichov, jelikož věřil, že dostane zelenou k dokončení svého přestupu do Liverpoolu.

Jednání s Bayernem nicméně nebyly pro Liverpool vůbec lehké. Bavorský velkoklub totiž nejenže chtěl získat zpět částku 20 milionů liber včetně bonusů, které loni zaplatil za hráčův příchod z Ajaxu, ale ještě na něm vydělat.

Na své si ale přijde i hráčův bývalý klub Ajax, který by měl v rámci loňské dohody s Bayernem dostat z Gravenberchova dalšího přesunu 7,5 procenta přestupové částky.

Bayern navíc trval na tom, že než schválí přestup nizozemského reprezentanta na Anfield Road, chce nejprve přivést jeho náhradu, přičemž velký zájem má především o Joaa Palhinhu z Fulhamu.

Sám Gravenberch po přestupu do Liverpoolu zoufale toužil, k čemuž výrazně přispěl nedostatek herních příležitostí během angažmá v Bayernu Mnichov.

Liverpool jevil o hráče dlouhodobý zájem a už loni o jeho přestupu jednal s Ajaxem, hráč se ale tehdy rozhodl pro Bayern Mnichov. Navzdory tomu ale údajně nadále probíhaly pravidelné schůzky se zástupcem hráče Josem Fortesem Rodriguezem.

Mezi přestupovými cíli Liverpoolu se Gravenberch ocitl i během tohoto léta, anglický klub měl ale jiné priority a Bayern navíc původně nebyl otevřen prodeji talentovaného středopolaře.

Jenže poté, co Liverpool prohrál s Chelsea souboje o své hlavní cíle Moisese Caiceda a Romea Laviu, vrátil se i k možnosti příchodu Gravenbercha a po tvrdých jednáních se s Bayernem dohodl na jeho přestupu.

Pro Liverpool se přesto ještě nejedná o hotovou věc, podle informací televizní stanice Sky Sports je totiž stále ve hře o Gravenberchův podpis i konkurenční Manchester United, který se hráče snažil získat během ledna na hostování.

O 21letého záložníka jeví velký zájem manažer Manchesteru United Erik ten Hag, jenž hráče vedl během svého angažmá v Ajaxu a bedlivě sleduje situaci kolem něj už od zimního přestupového období.

United nicméně pracují i na příchodu záložníka Fiorentiny Sofyana Amrabata. Anglický klub sice v rámci dodržování pravidel finanční fair play chce hráče přivést na hostování, naopak Fiorentina ale preferuje trvalý přestup.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články