Zpět na » Liga mistrů » Los Ligy mistrů: Manchester United má Bayern, supertěžké "efko" a Alex Král si zahraje s Realem Madrid

Los Ligy mistrů: Manchester United má Bayern, supertěžké "efko" a Alex Král si zahraje s Realem Madrid

Los Ligy mistrů: Manchester United má Bayern, supertěžké © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Los LM

1

Líbilo se

31.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE V Monaku byly rozlosovány základní skupiny letošního ročníku Ligy mistrů. Nejnabitější skupinou je ta s označením F, ve které se střetnou PSG, Borussia Dortmund, AC Milán a Newcastle. Pikantní souboje nabídne skupina A, ve které na sebe narazí Manchester United a Bayern Mnichov. Alex Král by se v dresu Unionu Berlín mohl představit na půdě Realu Madrid, Neapole či Bragy.

Papírově nejtěžší je skupina F, ve kterém je z prvního koše francouzské Paris Saint-Germain, německá Borussia Dortmund, italský AC Milán a ze čtvrtého koše navíc anglický Newcastle, který se do základních skupin Champions League vrací po 21 letech.

V áčku na sebe narazí giganti Bayern Mnichov a Manchester United, které doplňují Kodaň a Galatasaray.

V béčku je z prvního koše Sevilla, jakožto vítěz Evropské ligy. S ní si zahraje Arsenal, PSV Eindhoven a Lens.

Ve skupině C jsou dva celky, které mají na soupisce české hráče. V portugalské Braze čeká na svou šanci brankář Lukáš Horníček a za Union Berlín nastupuje Alex Král. Mají dva supertěžké soupeře - Real Madrid a Neapol.

V déčku se nachází další Čech - David Jurásek se svou Benfikou. Tu doplňují Inter Milán, rakouský Salcburk a baskický Real Sociedad.

Ve skupině E se nachází z prvního koše nizozemský Feyenoord, jehož barvy nově hájí i Ondřej Lingr. Ten by si tak mohl zahrát proti Atléticu Madrid, Laziu Řím či Celticu.

Ve skupině G je obhájce trofeje - Manchester City. Ten poměří síly s Lipskem, Crvenou Zvezdou Bělehrad a švýcarskými Young Boys.

A konečně skupina H, v níž byl nalosován jeden ze dvou nováčků - belgické Antverpy. Ty se budou snažit získat body s Barcelonou, Portem a Šachtarem Doněck.

sfdgssg(zdroj: uefa.com)

První kolo základních skupin Champions League je na programu 19. a 20. září. Pak se bude hrát pravidelně ve dvoutýdenních intervalech - tedy 3. a 4. října, 24. a25. října, 7. a 8. listopadu, 28. a 29. listopadu a skupiny skončí 12. a 13. prosince.

Kam dál?

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články