Zpět na » 1. Bundesliga » Přestupové okno v Německu se uzavřelo. Bayern nestihl podepsat 2 hráče, Füllkrug podepsal v Dortmundu

Přestupové okno v Německu se uzavřelo. Bayern nestihl podepsat 2 hráče, Füllkrug podepsal v Dortmundu

Přestupové okno v Německu se uzavřelo. Bayern nestihl podepsat 2 hráče, Füllkrug podepsal v Dortmundu © iconsport.photo - Palhinhův přestup na poslední chvíli zatrhl Fulham

1

Líbilo se

01.09. - Zatímco v Anglii se jede až do tamní půlnoci, v Německu už je hotovo. Přestupové okno se uzavřelo a kluby si až do ledna musí vystačit s tím, co aktuálě mají k dispozici. Viděli jsme třeba přesun nejlepšího střelce loňské sezóny Bundesligy, ale naopak na poslední chvíli padl přestup Palhinhy do Bayernu Mnichov a to i přes to, že portugalský středopolař prošel zdravotní prohlídkou.

Zatímco v ostatních zemích přestupové okno ještě běží, v Německu už je hotovo. Žádný přestup už se neuděje a kluby musí čekat minimálně do ledna roku 2024. I tak byl ale poslední den přestupového období celkem zajímavý. Niclas Füllkrug, nejlepší střelec minulé sezóny Bundesligy se z Brém přesouvá do Borussie Dortmund. Ta útok potřebovala posílit a za německého reprezentanta zaplatila 13 milionů eur. Brémy se rozhodly tuhle velkou díru zalepit Rafaelem Santosem Borrém z Frankfurtu, jenž dorazil na hostování.

Eintracht ještě čeká na odchod Randala Kolo Muaniho do PSG, ale alespoň si udělal radost příchodem francouzského wing-backa Nielse Nkounkoua. Ten se dříve neprosadil v Evertonu, ale ve druhé francouzské lize v Saint-Etienne zářil a výborně hrál i za francouzskou U21. Frankfurt tak reaguje na odchod Lenze do Lipska. Oficiálně se do Bundesligy přemístil i mistr Evropy Leonardo Bonucci. Zajímavé tváře posílily Augsburg a Stuttgart. Na jedné straně přišel z Tottenhamu Japhet Tanganga, na druhé nadějný Roualt z Toulouse.

Niclas Füllkrug

Na poslední chvíli se ale dopekla i hostování některých elitních talentů. Týkalo se to především Bayernu Mnichov. Ten na zkušenou poslal Paula Wannera, svůj 17letý klenot, jenž bude nastupovat ve druhé lize za Elversberg. Společně s ním odchází i stejně starý Arijon Ibrahimovič. Mladý levý křídelník odchází na hostování do Serie A, konkrétně do Frosinone. Tento celek zažil velmi zajímavé přestupové okno. Přivedl talenty Jorgeho a Soulého z Juventusu, Reiniera z Realu Madrid a nyní právě 17letého Ibrahimoviče z Bayernu.

Pár přestupů se ale dokončit nepovedlo. Zejména se řešil přesun portugalského záložníka Palhinhy z Fulhamu do Bayernu Mnichov. Ten už byl takřka hotový, Palhinha už prošel zdravotní prohlídkou, ale přestup nakonec zrušil Fulham. Tomu záda ukázal Scott McTominay a bez náhrady svého klíčového hráče pustit nehodlal. Znamená to tedy zároveň, že Bayern nestihl přivést ani náhradu za Benjamina Pavarda. Zájem byl o Trevoha Chalobaha a Armela Bellu-Kotchapa, který sjednal i s Borussií Dortmund. Ani on tedy nikam nepůjde. Alespoň ne v rámci Německa.

Trevoh Chalobah

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články