Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern slaví jedenáctý titul v řadě, Dortmund první příčku v domácím utkání s Mohučí neudržel

Bayern slaví jedenáctý titul v řadě, Dortmund první příčku v domácím utkání s Mohučí neudržel

Bayern slaví jedenáctý titul v řadě, Dortmund první příčku v domácím utkání s Mohučí neudržel © iconsport.photo - Hráči Bayernu Mnichov slaví ligový titul

0

Líbilo se

27.05. - Borussie Dortmund zahodila jedinečnou šanci na ligový titul, který mohla po desetileté nadvládě Bayernu Mnichov uzmout před nosem právě bavorskému celku. Ten do posledního kola vstupoval s jednobodovou ztrátou na druhé příčce a Dortmund tak měl vše ve svých rukou. V domácím utkání ale BVB na rozdíl od Bayernu neporazil Mohuč a bundesligové publikum mohlo až do poslední minuty přihlížet dramatické sezóně.

Westfalenstadion byl před výkopem patřičně rozprouděn a fanoušci se chystali na oslavy ligového titulu. Stačilo jediné, získat více bodů než Bayern Mnichov v souběžném utkání. Stačilo porazit v tabulce devátou Mohuč, které již o nic nešlo. Brzká branka hostujícího norského obránce Hanche Olsena, jediná které se letos šestadvacetiletý hráč Mohuče dočkal, v kombinaci s neproměněnou penaltou domácího BVB a druhým gólem hostí o devět minut později znamenal, že Dortmund odcházel do kabin v šoku.

V souběžné hraném utkání sice na vedoucí branku Comana odpověděl domácí Kolín nad Rýnem úspěšně proměněnou penaltou, ale Bayern dokázal vykřesat naděje na tisk jedenáctého titulu minutu před koncem po gólu Musiala. Oslavy bavorského týmu musely po závěrečném hvizdu ještě chvíli počkat, protože v infarktovém utkání v Dortmundu se BVB ještě nadechovalo k tlaku a v 96. minutě Sule upravoval skóre na 2-2. Shodnost bodů v tabulce nicméně titul přisoudila při lepším skóre Bayernu Mnichov, který mohl začít slavit jedenáctý triumf v řadě.

Po dlouhých jedenácti letech měla Borussie jedinečnou šanci zlomit prokletí. Občas to vypadalo jako nepsané pravidlo, Bayern se již v dubnu nebo květnu radoval z ligového titulu a Dortmund smutnil v jeho stínu. Letos se ale zdálo, že pozoruhodnou sezónu dokáže černožlutý tým dotáhnout do konce. Pokud by se tak stalo, byl by Dortmund pravděpodobně i na letním trhu rovnocenným soupeřem špičkových klubů. Mohl to být zápas, který posune Dortmund zpět mezi evropskou elitu.

Remíza 2-2 ale opět Dortmund uvrhne do věčného stínu Bayernu Mnichov a otázky ohledně chybějící vítězné mentality klubu se opět vynořily. Výkonu BVB chyběla odvaha a profesionalita. Absence Bellinghama na hřišti ukázala na velký problém klubu, se kterým se bude muset vypořádat. O odchodu anglického hráče je prakticky rozhodnuto. Bellingham je hráč světové extratřídy a Borussie ukázala, že do špičky jí ještě něco chybí.

Andrea Suttnerová / getfootballnewsgermany.com, livesport.cz

Nejnovější články