Zpět na » 1. Bundesliga » O bundesligovém titulu se rozhodne až v posledním kole, Bayern proti Lipsku selhal

1. Bundesliga - O bundesligovém titulu se rozhodne až v posledním kole, Bayern proti Lipsku selhal

O bundesligovém titulu se rozhodne až v posledním kole, Bayern proti Lipsku selhal © iconsport.photo - Joshua Kimmich po bundesligovím utkání proti Lipsku

0

Líbilo se

20.05. - Bayern Mnichov na domácím hřišti zahodil možnou pojistku v podobě tří bodů za výhru proti Lipsku a po šokující prohře jeho náskok v čele německé ligy zůstává pouze jednobodový. V nedělním utkání bude mít šanci Dortmund zabít do rakve bavorského mistra první hřebíček, o titulu se každopádně rozhodne až v posledním bundesligovém kole.

Bayern Mnichov měl relativně pohodlnou pozici, před sobotním duelem proti Lipsku, si chtěl zajistit tři body, které by mu, v případě zaváhání Dortmundu, umožnily oslavit ligový titul již v neděli. V případě výher obou klubů by se rozhodovalo až v posledním kole. A v tom se také o bundesligovém titulu rozhodne. Pozice obou týmů ale budou patrně odlišné.

Bayern Mnichov totiž ve sledovaném utkání šel brzy do vedení po střele Serge Gnabryho, který se trefil k bližší tyči, nicméně pak už německý mistr své příležitosti pálil a nechal postupně hostující tým vzpamatovat se. Nkunu a Dani Olmo byli na Sommera v brance Bayernu ještě krátcí, ale po přestávce se obraz hry pomalu začínal měnit a v poslední půlhodině domácí tým ztratil půdo pod nohama zcela.

O vyrovnání se nejprve postaral Laimer, který využil svého postavení po rohovém kopu a o deset minut později hostující fanoušky poslal do deliria Nkunku po proměneném pokutovím kopu. Sotva Allianz Aréna stihla vstřebat fakt, že Bayernu utíká ligový titul mezi prsty, už si Lipsko stavelo míč k druhému pokutovému kopu. Ten proměnil Szoboszlai a poslal bavorský klub do ošemetné situace.

Nečekaný zvrat v ohromující bitvě o ligový titul znamená, že má Dortmund před nedělním utkáním jedinečnou pozici a možnost dostat se na první místo tabulky. Pokud v zítřejším utkání v Augsburgu nezaváhá a připíše si tři body, bude mít vše pevně ve svých rukou.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články