Zpět na » 1. Bundesliga » Hráči jsou připraveni dát do zápasu opět vše, tvrdí trenér Tuchel

Hráči jsou připraveni dát do zápasu opět vše, tvrdí trenér Tuchel

Hráči jsou připraveni dát do zápasu opět vše, tvrdí trenér Tuchel © iconsport.photo - Thomas Tuchel v utkání Bayernu s Lipskem

0

Líbilo se

26.05. - Přesně jak se před zahájením ligové sezóny očekávalo, němečtí fanoušci dostali napínavý bundesligový ročník, který se rozhodne až v posledním kole. K titulu má o krůček blíže Dortmund, který využil zaváhání Bayernu v předposledním kole a ve finiši bude usilovat o první titul po jedenácti letech.

Pokud se chce Bayern Mnichov pyšnit nálepkou bundesligového mistra, musí v sobotu porazit Kolín nad Rýnem a doufat, že Dortmund propadne v utkání s Mohučí. Jak ukázal letošní ročník německé ligy, možné je vše. Dortmund se na první příčku tabulky vrátil až ve chvíli, kdy už všichni v Bavorsku chystali oslavy. Bayern ale flintu do žita nehází a Thomas Tuchel před závěrečným zápasem strach o motivaci hráčů nemá.

Hráči jsou připraveni dát do toho všechno,“ prozradil hlavní trenér. „Někteří samozřejmě také touží po dovolené, aby si vyčistili hlavu. Ale na trénincích panuje pracovní atmosféra a všichni se na poslední utkání těší. Nezáleží na tom, co se děje v jejich soukromém životě, v národním týmu nebo kdekoli jinde.

Bayern Mnichov boj o ligový titul ztratil po vlastních chybách. V posledních osmi zápasech ve všech soutěžích zvítězil pouze třikrát. „S výsledky nejsme spokojeni. Naším úkolem je být dominantnější, hrát rychleji, plynuleji kombinovat a hrát bezchybněji. To se nám nyní nedaří a nejsme spokojeni ani se způsobem, jakým hrajeme, ale nepřestaneme na sobě pracovat.

K poslednímu ligovému utkání do Kolína neodcestuje Alphonso Davies, Lucas Hernánedz, Manuel Neuer a Paul Wanner, ale do sestavy se naopak vrátí Eric Choupo-Moting, čímž se trenérovi otevírají nové možnosti, jak sestavit útok Bayernu. Choupo-Moting pod Tuchelem za Bayern ještě neskóroval a kvůli zranění kolena vynechal sedm bundesligových zápasů, ale pod trenérem Tuchelem i během svých předchozích angažmá odehrál dohromady 135 utkání. Pomůže nyní svému klubu k tomu, aby v infarktovém finiši Bayern dosáhl na ligový titul?

Andrea Suttnerová / getfootballnews.com

Nejnovější články