Zpět na » 1. Bundesliga » Müller z boje o titul neustupuje: Chci vidět Dortmund, jak zvítězí dvakrát za sebou

1. Bundesliga - Müller z boje o titul neustupuje: Chci vidět Dortmund, jak zvítězí dvakrát za sebou

Müller z boje o titul neustupuje: Chci vidět Dortmund, jak zvítězí dvakrát za sebou © iconsport.photo - Thomas Muller v utkání Bayernu s Lipskem

0

Líbilo se

22.05. - Legenda německého fotbalu a kapitán Bayernu Mnichov utrpěl spolu se svými spoluhráči šokující porážku 1-3 od Lipska na vlastním hřišti a bodová ztráta pro bavorský klub znamená dvě kola před koncem ligy pád na druhou příčku soutěže. Útočník Bayernu ale flintu do žita nehází a věří, že se Dortmundu nepodaří z posledních dvou zápasů vytěžit šest bodů.

První výhra RB Lipska na půdě Mnichova znamenala v sobotu nejen zápis do historie, ale zejména vložila boj o ligový titul do rukou Dortmundu, který o svém osudu může rozhodnout bez ohledu na výkony Bayernu Mnichov.

Bayern Mnichov v Allianz aréně prohospodařil jednobrankové vedení z prvního poločasu a po obratu z 1-0 na 1-3 odcházeli hráči německého mistra do šaten sledováni šokovaným pohledem domácích fanoušků.

Pokud Bayern není na špici tabulky, je něco špatně,“ řekl Müller na dotaz novinářů. „Přesto máme ještě jeden zápas k dispozici a jde o to jít do něj naplno. To je jediné, na co teď myslím. Možná se jen vědomě chráním, ale prostě to tak nyní cítim.

Dortmund musí ještě vyhrát dva poslední zápasy,“ kalkuloval po porážce kapitán Bayernu. „A to chci vidět jako první. Pokud se jim to podaří, pak jim pogratuluji. Ale do té doby nám jde o to, abychom příští týden v Kolíně brali tři body. Chci vidět, jak Dortmund dvakrát za sebou vyhraje. Pokud se nám podaří příští zápas vyhrát, pořád se můžeme stát mistry,“ pokračoval Thomas Müller.

Kapitán Bayernu ale zároveň uznal, že jeho tým utrpěl citelnou ránu. „Ve druhém poločase jsme byli v přípravě na zápas velmi slabí a umožnili jsme Lipsku obrat po vlastních chybách. Dvě penalty a protiútok po vlastním rohovém kopu svědčí za vše. Musíme to ale hodit za hlavu a příští týden v Kolíně nad Rýnem hrát s větším zápalem.“ Ani ten ale nemusí Mnichovanům pomoci, protože jak Dortmund ukázal v nedělní dohrávce předposledního ligového kola, první krok zvládl a výhru potřebnou k posunu na první místo tabulky si připsal.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články