Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko bude mít nového sportovního ředitele. Po 14 letech v Mönchengladbachu přichází Max Eberl

1. Bundesliga - Lipsko bude mít nového sportovního ředitele. Po 14 letech v Mönchengladbachu přichází Max Eberl

Lipsko bude mít nového sportovního ředitele. Po 14 letech v Mönchengladbachu přichází Max Eberl © bundesliga.com - Nový sportovní ředitel Lipska Max Eberl

0

Líbilo se

20.09. - Spolupráce s Marco Rösem v Borussii Mönchengladbach kdysi fungovala, a tak se jí snaží Lipsko znovu oživit. Do role nového sportovního ředitele ambiciózního celku totiž přichází Max Eberl. Bývalý fotbalista Bayernu nebo Bochumi byl v pozici sportovního ředitele Mönchengladbachu dlouhých 14 let. Pracovat začne od půlky prosince.

Max Eberl nejdříve udělal kariéru jako profesionální fotbalista. Vychoval ho Bayern Mnichov, ale v prvním týmu prakticky nikdy nebyl pevnou součástí. Přes Bochum a Fürth se tak dostal až do Mönchengladbachu, kde na pozici pravého obránce odehrál 146 utkání a v roce 2005 svou kariéru ukončil. V roce 2008 se pak stal sportovním ředitelem tohoto klubu. Zůstal jím až do ledna 2022.

Byl zodpovědný za přestupy hráčů jako Lars Stindl, Alassane Pléa. Jonas Hofmann nebo Florian Neuhaus, kteří se v klubu stali dlouholetými oporami, nebo naopak přivedl hráče jako Marco Reus, Dante a Granit Xhaka, kteří klub za nízkou částku posílili a za velkou opustili. Jen za tyto 3 klub utržil takřka 70 milionů eur, přičemž dohromady stáli jen 12 milionů. Navíc se bavíme o době takřka před 10 lety. Nejnovější hvězdy, které dokázal do klubu přivést a určitě na nich Borussia vydělá, jsou Kouadio Koné a Joe Scally. Tihle mladíci jsou stále v procesu vývoje ale už se zapracovali do základní sestavy.

I Marca Reuse přivedl Eberl

V klubu skončil během loňské sezóny. Borussia bojovala o udržení a Eberl to prostě psychicky nezvládl. Předčasně své působení ukončil. Může se nám to zdát jako útěk od problému, který by na něj byl hozen, ale po turbulentních 14 letech můžeme psychickou únavu chápat. Novou výzvu tedy 48letý Němec přijal v Lipsku, se kterým se dohodl na startu v půlce prosince.

Lipsko po špatném startu odvolalo kouče Tedesca a na jeho místo přišel Marco Röse, který Mönchengladbach vedl 2 roky, než mu hodil laso Dortmund. S Eberlem se tak znají a jejich spolupráce by znovu mohla fungovat.

Jsem nadšený z toho, že jsem v Lipsku mohl podepsat. Děkuji také za čas, který mi dala Borussia na mé zotavení. Jsem připravený a mám znovu dost sil na to, abych chtěl ve fotbale znovu pracovat. Přicházím do klubu, který se v posledních letech neskutečně zlepšil a hraje hezký fotbal. Vidím v něm obrovský potenciál. Nejen v klubu, ale v celém regionu.”, vyjádřil se sám Max Eberl.

Získali jsme našeho vysněného kandidáta na post sportovního ředitele. Mluvili jsme s ním už nějakou dobu, ale bylo to také vzhledem k jeho těžké osobní situaci nelehké. Jsme ale rádi, že už je vše v pořádku a těšíme se na to, až budeme od prosince spolupracovat.”, řekl k Eberlemu CEO RB Lipsko Oliver Mintzlaff.

David Suchý / bavarianfootbalworks.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články