Zpět na » 1. Bundesliga » Marco Röse se při premiéře na lavičce Lipska postaví Dortmundu

Marco Röse se při premiéře na lavičce Lipska postaví Dortmundu

Marco Röse se při premiéře na lavičce Lipska postaví Dortmundu © thecanberratimes.com - Marco Röse bude čelit Dortmundu

0

Líbilo se

10.09. - PREVIEW Po příšerném vstupu do sezóny vedení Lipska odvolalo trenéra Tedesca a na jeho pozici angažovalo Marca Röseho. 45letého kouče nyní čeká velice těžká prověrka hned na úvod svého angažmá. V Red Bull Areně totiž změří síly se svým bývalým klubem, Borussií Dortmund, odkud byl vyhozen minulý ročník.

Marco Röse je rodákem z Lipska a v Red Bullu ho dobře znají. Poměrně mladý kouč totiž 6 let působil v hierarchii Salzbrugu, kde se vypracoval od U16 až po první tým. Jeho cesta pak vedla do Borussie Mönchengladbach, kde si udělal jméno i v Bundeslize. Jeho práce se zalíbila vedení Dortmundu, které ho tak následně získalo. Po jediné sezóně se ale poroučel. Novou začínal jako nezaměstnaný, než přišla příležitost v jeho rodném Lipsku.

A hned v prvním zápase po Tedescově vyhazovu bude Röse čelit svému bývalému klubu. RB Lipsko přivítá na svém domácím stadionu Borussii Dortmund. Zatímco Lipsko je na dvanáctém místě tabulky, Borussia se nachází na druhém místě s bodovým náskokem na Bayern a stejným počtem bodů jako vedoucí Freiburg. Jediné zaváhání svěřenců Edina Terziče přišlo v zápase s Werderem Brémy. Tam se udál zázrak, když během posledních 6 minut dokázali Brémy otočit skóre z 0:2.

Troufnu si tedy říct, že Borussia je v roli favorita. Ale známe to. Přijde nový trenér, hráči se chtějí ukázat a najednou jejich výkony budou diamterálně odlišné od těch, které předváděli pod starým trenérem. V to fanoušci i vedení doufají. Prohra doma 1:4 s Donetskem, který už není tak silným mužstvem jako dříve kvůli odchodům brazilských hvězd, je zkrátka ostuda a byla to poslední kapka, po které musely padat hlavy.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články