Zpět na » 1. Bundesliga » Abdou Diallo bude hrát za Lipsko. Z PSG přichází na hostování s opcí

1. Bundesliga - Abdou Diallo bude hrát za Lipsko. Z PSG přichází na hostování s opcí

Abdou Diallo bude hrát za Lipsko. Z PSG přichází na hostování s opcí © rbleipzig.com - Abdou Diallo

0

Líbilo se

01.09. - V Německu si v dresu Mainzu a Dortmundu udělal jméno. Poslední 3 roky ale sbíral trofeje s PSG. Přes Marquinhose, Thiaga Silvu nebo Kimpembeho ale pro Abdou Dialla cesta do základní sestavy nevedla, a tak se reprezentant Senegalu rozhodl pro návrat do Německa. Na hostování s opcí ho získalo Lipsko.

Rodák z francouzského Tours se do velkého fotbalu prosadil v Monaku. Za knížata si od svých 18 let připsal jen 19 startů a také proto se vydal na dobrodružství do Německa. V Mohuči mu ale stačila pouze jediná sezóna, aby zaujal skauty Borussie Dortmund. Ta ho získala za 28 milionů eur. Nikdo z tohoto klubu nikdy nešel za víc. V Dortmundu mu opět stačila jedna výborná sezóna, aby za 32 milionů přestoupil v roce 2019 do PSG.

Během 3 let odehrál 75 zápasů. Nikdy nepatřil do základní sestavy a byl spíše okrajovým hráčem kádru. O to více to platilo už v minulém ročníku. Právě Dialla se chtělo PSG zbavit i vedle Němce Kehrera, který zatím ve West Hamu prožívá hororový start. V poslední den se to podařilo.

Abdou Diallo bude hostovat v Lipsku. Klub na něj má i opci. Otázkou ale je, jakou roli bude mít u trenéra Tedesca. Obrana býků je našlapaná a Diallo nebude mít lehké se vedle borců jako Gvardiol, Klostermann nebo Orbán dostat do sestavy.

PSG se dnes zároveň zbavilo i dalšího dlouhodobě nadbytečného hráče. Mistr světa z roku 2014 Julian Draxler bude hostovat s opcí v Benfice Lisabon. Odchovanec Schalke odehrál za PSG takřka 200 zápasů, ale v posledních sezónách hrál hodně sporadicky.

David Suchý / getfootballnewsfrance.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články