Zpět na » Premier League » Christopher Nkunku podstoupil zdravotní prohlídku pro Chelsea. Nyní jedná o smlouvě

Premier League - Christopher Nkunku podstoupil zdravotní prohlídku pro Chelsea. Nyní jedná o smlouvě

Christopher Nkunku podstoupil zdravotní prohlídku pro Chelsea. Nyní jedná o smlouvě © demieres-nouvelles.com - Christopher Nkunku jedná s Chelsea

1

Líbilo se

30.09. - Minulou sezónu byl nejlepším hráčem Bundesligy a pro mnoho fanoušků bylo trochu překvapením, že Christopher Nkunku bude v Lipsku pokračovat i další sezónu. 24letý francouzský univerzál podepsal novou smlouvu, v níž ale má být zahrnuta výstupní klauzule okolo 60 milionů eur. Toho chce využít Chelsea a podle nejnovějších informací už Nkunku podstoupil zdravotní prohlídku a je blízko přestupu.

Nkunku je odchovancem PSG a za první tým si připsal dohromady 78 zápasů. V nabitém kádru to rozhodně není malá porce. Na toto čísla navíc dosáhl ještě před 22. narozeninami. Až na výjimky si moc odchovanců více startů nepřipsalo. Věděl ale, že lepší pro jeho rozvoj bude odchod a vybral si Lipsko. Stále stoupající projekt firmy Red Bull. Po 2 dobrých sezónách ale přišlo něco, co asi nikdo úplně nečekal. Nkunku dal v Bundeslize 20 gólů a na dalších 13 nahrál. Vyhrál rekordní počet ocenění hráče měsíce a ve finále byl zvolen i nejlepším hráčem sezóny.

Patřil jednoznačně mezi nejlepší hráče světa, hodnota mu vzrostla na 80 milionů eur a začalo okolo něho kroužit obrovské množství velkoklubů. Hodně se mluvilo třeba o Manchesteru United. Nkunku ale s Lipskem podepsal novou smlouvu do roku 2026, která ho ale měla na odchod připravit.

Je v ní totiž zahrnuta výstupní klauzule ve výši zhruba 60 milionů eur. V dnešní době je to na hráče takových kvalit celkem přijatelná částka. Za 60 milionů přestupoval například Morata do Chelsea. A právě klauzule je pro velkokluby velkým lákadlem.

Bez toho, aby to okamžitě vyplulo na světlo světa, už ale ostatní kluby předběhla Chelsea. 24letý francouzský reprezentant podstoupil v Lipsku zdravotní prohlídku vedenou lidmi z Chelsea a měla mu už nabídnout i první oficiální nabídku kontraktu. Podle Fabrizia Romana zatím níc hotové není, ale je velká šance že bude.


Sledujte Premier League už od 189 Kč měsíčně na Canal+Sport!

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články