Zpět na » 1. Bundesliga » Haaland pro nás byl v poslední době přítěží, tvrdí Kehl

Haaland pro nás byl v poslední době přítěží, tvrdí Kehl

Haaland pro nás byl v poslední době přítěží, tvrdí Kehl © thesun.co.uk - Erling Haaland

0

Líbilo se

11.09. - Mít v týmu norského reprezentačního útočníka je doslova výhrou v loterii, alespoň si to mohou myslet fanoušci Manchesteru City, ovšem pro šatnu Borussie Dormund se Erling Haaland stával čím dál větší zátěží, až to v posledních měsících nešlo vystát a klima v šatně BVB se hodně změnilo.

Samotná čísla hovoří jasně, ten kdo má v týmu Erlinga Haalanda, ještě před úvodním hvizdem utkán Ligy mistrů vede mnimálně o gól. A na slovo minimálně si můžete klidně vsadit, protože útočník Manchesteru City má v nejvyšší kontinentální klubové soutěži průměr více než jedné branky na utkání. Zatím má na kontě 20 utkání, ve kterých v dresu Salzburgu, Dortmundu a Manchesteru City nastřílel dohromady 25 branek.

Čísla, díky nímž blednou závistí i šampioni minulosti, například Ruud Van Nistelrooy, který také v Lize mistrů pálil ostrými, ale zastavil se na šestnácti brankách ve dvaceti utkáních. Mít v týmu norského útočníka je zkrátka zárukou úspěchu, bez přehánění. A přesto se zdá, že pro někoho mohl být Haaland přítěží a problémem.

Vysvětlit se to pokusil Sebastian Kehl, sportovní ředitel Borussie Dortmund. Manažer klubu pochopitelně nemluvil o celkovém přínosu a hodnotě hráče, jinak by se jednalo o velmi troufalé a nespravedlivé nařčení. V rozhovoru pro Bild ovšem chtěl Kehl zdůraznit fakt, že situace okolo hráče, který byl v posledních měsících svého působení v Dortmundu v centru dění kvůli jeho budoucímu angažmá a nikoliv kvůli výkonům na hřišti, byla neúnosná a způsobila klubu elké potíže.

„Jakkoliv jsme si Erlinga a jeho úspěchů v našem dresu vždy vážili, nakonec se téma jeho odchodu stalo velkou přítěží, a to jak v šatně, tak v celém klubu". A tak Borussie v období, kdy se o norského útočníka přetahovaly evropské kluby, projevila velkou nespokojenost. A právě proto samotná Borussie tlačila na to, aby byla situace vyřešena co nejdříve.

Krátce po skončení loňské sezóny vskutku Haaland oznámil svůj přestup do Manchesteru City za 60 milionů eur a Borussie si mohla oddechnout. „Prakticky vše se točilo jen kolem něj. Načasování přetupu bylo správné pro nás i pro Manchester. Jak to teď zvládáme bez něj? Máme smůlu v tom, že jeho nástupce Hallera zastavil nález nádoru, který ho na dlouhou dobu vyřadil ze hry, ale týmová hra dokáže absenci Haalanda v týmu nahradit. To, že prvních deset branek klubu vstřeilo deset různých hráčů, je toho důkazem,“ uzavřel kapitolu Erlinga Haalanda Sebastian Kehl.

Andrea Suttnerová / ilposticipo.it

Nejnovější články