Zpět na » Premier League » Pět hráčů, jejichž možný letní přestup do Manchesteru zamítl Ten Hag

Pět hráčů, jejichž možný letní přestup do Manchesteru zamítl Ten Hag

Pět hráčů, jejichž možný letní přestup do Manchesteru zamítl Ten Hag © goal.com -

1

Líbilo se

22.09. - Předtím, než si Ralf Ragnick na jaře zabalil v Manchesteru své věci a z klubu odešel, zanechal svému nástupci seznam posil, které klub měl v létě přivést, aby posílil tým. Ten Hagův start v United byl ale velmi rušný a množství problémů, kterým musel čelit, ho stavělo na trhu do zcela jiné pozice a přestupová taktika se radikálně změnila.

Příchod nizozemského trenéra Ten Haga na lavičku Manchesteru United provázely hned od začátku velké problémy v šatně i mimo ni. Fanoušci United proto začali mít brzy obavy a pomalý postup klubu na přestupovém trhu jim dával za pravdu. Podle deníku Daily Mirror se navíc trenér Den Hag ani nedržel doporučeného seznamu posil, který dal dohomady jeho předchůzdce Ralf Ragnick se svým týmem.

Manchesteru United se v průběhu léta podařilo podepsal šest hráčů: Antonyho, Casemira, Dúbravku, Eriksena, Malaciu a Martineze, zároveň ale fanoušci ví, že byla celá řada těch, které měl klub na dosah, ale z přestupu nakonec sešlo. Ať už byl důvodem zamítavý postoj Ten Haga nebo jiný, níže uvádíme seznam hráčů, kteří podle DailyMail byli na užším seznamu posil.

Erling Haaland

Manchester United si norský reprezentační klenot nechal utéct hned dvakrát. Poprvé v lednu 2020, kdy se tehdejší trenér United, Ole Gunnar Solskjaer, několikrát s hráčem setkal a o možnoti přestupu jednal, ale vedení klubu nakonec odmítlo přistoupit na podmínky hráčových agentů a nechtělo uhradit výstupní klauzuli.

Situace využlila Borussie Dortmund, ve které se z mladého útočníka stala hvězda první velikosti. Podruhé pak United zaspalo letos v létě, kdy se více než Haalandem muselo zabývat Cristianem Ronaldem a jeho nesdolnou vůlí odejít z Old Trafford. Každopádně překvapivý přestup Erlinga Haalanda k městskému rivalovi nakonec šokoval všechny, včetně fanoušků samotných City.

Josko Gvardiol

Z celého seznamu hráčů, který pro svého nástupce připravil Ralf Ragnick, byl chorvatský obránce tím, kdo měl na sobě nálepku „povinného nákupu“ United. Trenér Ten Hag ale namísto obránce RB Lipska ukázal na Lisandra Martineze, za kterého byl připraven utratit tučnou částku. Fanouškům tak nezbývá než čekat, zda se předpokládaný přestup uskuteční v zimním okně. Německý klub ale bude za svou hvězdu požadovat částku šplhající k 85 milionům liber.

Konrad Laimer

Také další z posil, které si vyhlédl Ralf Ragnick, pochází z německého klubu RB Lipsko. Rodák ze Salzburgu, Konrad Laimer, byl ke konci přestupového období spojován s odchodem do Liverpoolu, který se na přání Jurgena Kloopa snažil téměr zoufale podepsat záložníka. Manchester United měl naopak celé léto spadeno na Frenkieho de Jonga z Barcelony, ale jeho přestup se nikdy neuskutečnil, přestože United doufalo do posledního dne vezdárný konec.

V lednu by se Rudí ďáblové mohli znovu začít zajímat o Konrada Laimera, kterému na konci sezóny vyprší smlouva a RB Lipsko bude tedy mít špatnou vyjednávací pozici. Rakouský záložník tak může odejít téměř za hubičku

Christopher Nkunku

I další posila ze seznamu, kterému se Ten Hag vyhnul obloukem, patří mezi hráče německého RB Lipsko. Ofenzivní záložník Christopher Nkunku byl v létě pod drobnohledem Manchester United, ale aby býval mohl anglický klub přemýšlet nad touto posilou, potřeboval nejdříve vyniknout v moři další konkurence, nicméně to, co se nedotáhlo v létě, může být uskutečněno třeba hned v lednu.

Aurelien Tchouemani

Mladý francouzský záložník byl po svých působivých výkonech v dresu Monaka středobodem letního přestupového trhu. Zájem o jednoho z nejlepších záložníků Ligue 1 měl Liverpool, který jej chtěl přivést na Anfield, ale srdce francouzského hráče patřilo jen a pouze Realu Madrid, což jakákoliv jednání s Liverpoolem i Manchesterem komplikovala hned v zárodku.

Manchester United se na poslední chvíli na přestupovém trhu rozhodl přece jen posílit záložní řadu a přivedl Casemira, který právě po příchodu Tchouemaniho do Realu viděl své šance na hru v základní sestavě jako mizivé.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články