Zpět na » 1. Bundesliga » Hallera má v Dortmundu nahradit 34letý kanonýr Modeste z Kolína nad Rýnem

Hallera má v Dortmundu nahradit 34letý kanonýr Modeste z Kolína nad Rýnem

Hallera má v Dortmundu nahradit 34letý kanonýr Modeste z Kolína nad Rýnem © Fussbaldaten.de - Anthony Modeste vloni podruhé v kariéře překonal hranici 20 bundesligových gólů za sezónu

0

Líbilo se

07.08. - Borussia Dortmund si mnula ruce s příchodem Sebastiena Hallera z Ajaxu. Dokonalá náhrada za Haalanda, zná ligu, za sebou má fantastickou sezónu v Ajaxu a je zkrátka zárukou gólů. Jenže přišla nemoc, kterou nemohl nikdo ovlivnit a reprezentant Pobřeží Slonoviny je na pár měsíců mimo. Krátkodobou náhradu si tak Borussia vyhlédla v Kolíně. Přijít má 34letý kanonýr Anthony Modeste.

U Modesteho největší roli při výběru hrály zkušenosti. Bundesligu zná jako své boty. V Kolíně nad Rýnem ho považují za klubovou legendu a na prázdno nevyšel ani v Hoffenheimu. Právě v dresu Kolína si ale udělal francouzský střelec největší jméno. 15 a 25 gólů a následný odchod za snovými penězi v Číně. Po roce a půl se vrátil do Kolína a rozjel znovu svou show. Tak střelecky produktivní již sice nebyl, ale jeho vliv byl hodně znát.

Předminulá sezóna ale byla propadákem a odešel hostovat do Francie. Ani v Kolíně a ani v Saint-Etienne nedal za celou sezónu jedinou ligovou branku. V minulém ročníku ale ukázal, že do starého železa nepatří. Vstřelil 20 gólů a na další 3 přihrál. Patřil mezi nejlepší bundesligové útočníky a nechal vzpomenout na sezónu 2016/17, kdy dostal tento malý klub do evropských pohárů.

Nyní může být řešením tohoto nepříjemného problému Borussie Dortmund. Klub potřebuje okamžitou kvalitu, která zároveň bude vědět, že po návratu Hallera nebude útočnou jedničkou. A to přesně může být 34letý Modeste. V klubu velikosti Dortmundu nikdy nehrál, má za sebou famózní sezónu a má šanci ukázat se i v Lize Mistrů a střílet góly pod mnohem větším tlakem, než byl dosud zvyklý.

Spekulovalo se například o Edinsonu Cavanim nebo Umaru Sadiqovi. 25letý Nigerijec vystřílel Almerii postup do La Ligy a nyní vyhlíží odchod. Ani jeden z nich ale prý nebyl reálnou možností a prioritou byl Modeste právě díky znalosti souteže.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články