Zpět na » 1. Bundesliga » Druhé kolo Bundesligy: Polský mág Gikiewicz, zázračný Moukoko nebo neukázněný Szoboszlai

1. Bundesliga - Druhé kolo Bundesligy: Polský mág Gikiewicz, zázračný Moukoko nebo neukázněný Szoboszlai

Druhé kolo Bundesligy: Polský mág Gikiewicz, zázračný Moukoko nebo neukázněný Szoboszlai © TVP.pl - 34letý Gikiewicz se stal hrdinou Augsburgu

0

14.08. - REVIEW Po druhém bundesligovém kole nám zbývají již jen 2 stoprocentní týmu. Překvapením není, že se jedná o Bayern a Borussii Dortmund. Zatímco Bayern si bez problémů poradil s Wolfsburgem, BVB muselo otáčet zápas s Freiburgem až v pozdních minutách druhé půle. Bohužel pro české fanoušky Leverkusen i podruhé padnul. Adam Hložek se poprvé ukázal v základní sestavě a nevedl si vůbec zle.

Hráč kola - Rafal Gikiewicz je důvodem, proč Leverkusen ani napodruhé nedokázal bodovat a proti Augsburgu padl 1:2. 34letý polský brankář proti hvězdám typu Schick nebo Diaby předvedl heroický výkon a řekl si jednoznačně o ocenění pro může zápasu. Kaňkou na jeho výkonu je pouze obdržený gól. Šlo na něj 10 střel, vychytal jich 9. Fantastický výkon opory Augsburgu.

Zklamání kola - Dominik Szoboszlai má v této sezóně být konečně jedním z tahounů Lipska. Při remíze 2:2 s Kolínem tomu ale bylo spíše naopak. Za stavu 1:1 neovládl 21letý Maďar emoce a ze vzteku trefil jednoho z protihráčů loktem do obličeje. Reakce rozhodčího nemohla být jiná, než že vytasil červenou kartu. Lipsku pak v ofenzivě chyběl a zvítězit nedokázalo.

Překvapení kola - Augsburg by asi nikdo jako favorita zápasu s Leverkusenem neoznačil. I přesto ale dokázal malinkatý klub po prohře 0:4 v prvním kole mnohem větší celek porazit 2:1. Jak už jsme zmiňovali, obří zásluhu na tom měl brankář Gikiewicz. Bez něho by jeho tým těžko sahal alespoň po jednom bodu. Výborný výkon pak předvedli i hráči ofenzivy. Střelci Jensen a Hahn, i nahrávající Demirovič se ukázali v dobrém světle.

Mladý hráč kola - Youssoufa Moukoko už několik let patří mezi největší talenty nejen německého fotbalu. Tuto sezónu zatím dostává poměrně dost prostoru a v zápase s Freiburgem se pořádně odvděčil. Vystřídal Malena a jeho vliv byl obrovský, 7 minut po nástupu přihrál na gól dalšímu mladíkovi Bynoe-Gittensovi a za dalších 7 otáčel skóre sám. Řekl si tak nejspíš o místo v sestavě v příštím zápase.

Zápas kola - Zápas Schalke s Borussií Mönchengladbach přinesl fanouškům nováčka pořádné nervy. Aréna v Gelsenkirchenu narvaná k prasknutí sledovala, jak jejich domácí borci v sestavě i s Alexem Králem berou po střele Zalazara vedení na svou stranu. Po 70 minutách hry ale výborný Marcus Thuram asistencí a gólem rozhodl o otočce. V nastavení zápasu ale přeci jen přišel gól pro Schalke a po Bülterově proměněné penaltě Veltins Arena praskala ve švech.

Sestava kola - Gikiewicz, Pavard, Schlotterbeck, Bell, Jung, Lukebakio, Kimmich, Stöger, Kainz, Zoller, Thuram

Německou Bundesligu můžete i v letošní sezoně sledovat na Telly => Více informací