Zpět na » 1. Bundesliga » Bude souboj o ligový titul v Bundeslize po letech opět zajímavý?

Bude souboj o ligový titul v Bundeslize po letech opět zajímavý?

Bude souboj o ligový titul v Bundeslize po letech opět zajímavý? © bundesliga.com - Bude se z titulu radovat letos opět Bayern Mnichov?

0

Líbilo se

02.08. - Zapíše se v nadcházejícím ročníku Bundesligy Bayern do historie jedenáctým ligovým titulem v řadě? Šampioni čelí nejsilnější konkurenci za poslední roky, protože jak Borussia Dortmund, tak RB Lipsko nebo Bayern Leverkusen, mají mimořádně silný tým a nejlepší předpoklady k tomu, aby mnichovskéhmu týtmu Meisterschale vyfoukli.

Desetiletá nadvláda Bayernu v Bundeslize je nevídaným počinem. Trenér Nagelsmann dovedl klub k desátému titulu v řadě, když Mnichov v tabulce ubránil čelo s osmibodovým náskokem před dotírajícím Dortmundem.

Právě BVB je dlouhodobě nejvýraznějším soupeřem Bayernu, zatímco Lipsko se ke smetánce ligy připojilo se svým příchodem na bundesligovou scénu v roce 2016, a Leverkusen se postupně prokousává na výsluní a doufá letos v ještě lepší výsledek. „Co mohu slíbit je to, že některé kluby udělají vše pro napínavý boj o titul. Týká se to Dortmundu, ale také Lipska a Leverkusenu,“ poznamenal Hans-Joachim Watzke, generální ředitel Borussie a zároveň předseda dozorčí řady Německé fotbalové ligy.

Že to s útokem na titul letos Borussie myslí vážně je zřejmé i při pohledu na strategii na trhu. Černožlutí posílili tým téměř ve všech řadách a přivedli zkušené hráče Niklase Süleho a Nica Schlotterbecka, dopředu pak Karima Adeyemiho a Sebastiena Hallera, a do zálohy Saliha Özcana. Z klubu sice na konci sezóny odešel Erling Haaland a Dortmund tak ztratil velkou část své útočné síly, ale hráči jsou přesvvědčeni, že s podporou fantastických fanoušků budou týmem, který je schopen bojovat o titul.

To v Leverkusenu se veřejně o boji o titul nemluví, ale papírově mají Die Werkself tým, který by do něj mohl a měl zasáhnout. V uplynulé sezóně se Leverkusen musel obejít bez hvězdného mladíka Floriana Wirte, který po přetržení svalů vynechal značnou část sezóny. Devatenáctiletý hráč, který loni sedmkrát skóroval a připsal si také devět asistencí, podepsal v klubu novou smlouvu a během několika týdnů by se měl opět vrátit na hřiště.

Novou smlouvu v týmu podepsal také český reprezentant Patrik Schick, který společně s Haalandem a Lewandowskim v loňské sezóně kraloval budensligovým střelcům. Letos mu do útoku přibude parťák z národního týmu, Adam Hložek, a fanoušci Leverkusenu věří, že se střelecky bude dařit nejen jim. Podmínky budou ideální. Trenér Seoane v uplynulé sezóně nelenil a dovedl tým do Ligy mistrů. Letos ale bude mířit ještě výše.

Podobně je na tom i trenér Domenico Tedesco v Lipsku, který po svém příchodu dokázal v Red Bull aréně doslova zázraky a přinesl klubu historicky první trofej, za vítězství v poháru. O tom, zda bude tým konkurence schopný i letos, se přesvědčíme brzy: Leverkusen vyzve v rámci Superpoháru mnichovský Bayern.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Nejnovější články