Zpět na » Premier League » Manchester City dotahuje příchod talentovaného Sergia Gómeze z Anderlechtu

Premier League - Manchester City dotahuje příchod talentovaného Sergia Gómeze z Anderlechtu

Manchester City dotahuje příchod talentovaného Sergia Gómeze z Anderlechtu © flipboard.com - Hvězda Anderlechtu Sergio Gómez

0

Líbilo se

09.08. - Odchod Oleksandra Zinchenka a nedotažený přestup Marca Cucurelly, který skončil v Chelsea, nutí vedení Manchesteru City jednat. Za famózního Cancela totiž klub nemá na levý kraj obrany náhradu. Citizens loví v Belgii. Z Anderlechtu má přijít Španěl Sergio Gómez.

Gómez platí za velký talent již nějakou dobu. Jako velmi mladý se rozhodl pro přesun z Barcelony do Borussie Dortmund. V dresu tohoto tradičního velkoklubu se ale mladou hvězdičkou nestal. S dospělými odehrál pouhé 3 zápasy a na hostování ho vzala Huesca. Té nejdříve pomohl k postupu mezi elitu a ve druhé sezóně mezi španělskou smetánkou neúspěšně bojoval o udržení. Minulé léto se pak Borussia rozhodla pro jeho prodej a Gómez skončil v Belgii. V Anderlechtu prožil zatím suverénně nejlepší ročník své kariéry. Připsal si 6 gólů a 11 asistencí.

A právě minulý ročník přilákal vedení Manchesteru. Je mu stále jen 21 let, má za sebou parádní sezónu a k získání je za cenu okolo 10 milionů eur. Parádní nákup. Plány klubu přitom nejdříve byly, že mladý bek, který původně začínal jako ofenzivní záložník, bude hostovat v Gironě. Klubu, také patřícím do City Football Group.

Girona si v minulé sezóně zajistila postup do La Ligy a Gómez měl malému katalánskému celku v nejvyšší španělské soutěži pomoci a zároveň se měl sám dále rozvíjet. Souběh okolností tak ale Sergia Gómeze hází rovnou do vody. Hází ho z Anderlechtu přímo do jednoho z nejlepších klubů na světě a do týmu, kde se o místo perou velké fotbalové hvězdy. 21letý rodák z Badalony bude mezi nimi.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články