Zpět na » 1. Bundesliga » Manuel Neuer v Bayernu prodloužil smlouvu do roku 2024

1. Bundesliga - Manuel Neuer v Bayernu prodloužil smlouvu do roku 2024

Manuel Neuer v Bayernu prodloužil smlouvu do roku 2024 © news9live.com - Manuel Neuer prodloužil v Bayernu smlouvu do roku 2024

0

Líbilo se

23.05. - Po Thomasi Müllerovi se k podpisu nové smlouvy s Bayernem Mnichov rozhodl také šestatřicetiletý brankář Manuel Neuer. Reprezentační brankář tak bude dál pokračovat v klubu, do kterého přišel před jedenácti lety. Je otázkou, zda dvojici bavorských tahounů nakonec nedoplní i Lewandowski.

Při pohledu na aktuálně probíhající přestupy a podpisy nových smluv, kdy o překvapení není nouze, by se možná už nikdo nedivil, pokud by smlouvu v Bayernu nakonec prodloužil také Robert Lewandowski. Po Thomasi Müllerovi totiž novou smlouvu podepsal i brankář Manuel Neuer, který stejně jako polský reprezentant měl zprvu problém s tím, že prodloužení kontraktů je pouze jednoroční.

Manuel Neuer, který je považován za komplexního, moderního brankáře, pravděpodobně nejlepšího v historii, bude v Bayernu Mnichov pokračovat minimálně do léta 2024. Neuer v letošní sezóně, ze které si odnáší jubilejní ligový titul, dokázal udržet čisté konto v deseti zápasech v řadě. Navíc pomohl německému reprezentačnímu týmu k rychlému kvalifikování se na Mistrovství světa.

Jsem velmi řád, že moje cesta bude dál pokračovat v FC Bayern. Budeme mít skvělý tým, se kterým můžeme hrát o každý titul. Jako brankář, kapitán a lídr chci být oporou a klíčovým faktorem při dosahování našich velkých cílů. Chceme rozšířit naši bilanci titulů a znovu bojovat o ligový pohár a Ligu mistrů,“ okomentoval Manuel Neuer podpis nové smlouvy.

Reprezentační brankář přišel do Bayernu od bundesligového rivala Schalke v létě 2011. V klubu nasbíral 472 soutěžních utkání, proslavil se zejména ziskem treblu v sezóně 2012/12. Vítěz MS z roku 2014 je také brankářem s nejvíce čistými konty a hráčem s nejvíce výhrami v historii Bundesligy. Sezóna 2022/23 bude jeho dvanáctou v barvách Bayernu a šestou od roku 2017, kdy převzal kapitánskou pásku od Philippa Lahma.

„Manuel Neuer je nejlepším brankářem na světě a už léta určuje standardy po celém světě,“ řekl Oliver Kahn, generální ředitel Bayernu Mnichov. „Je to obrovský úspěch být tak dlouho na nejvyšší úrovni. Jsme velice rádi, že jsme s ním mohli prodloužit smlouvu. Manuel je určující klíčovou postavou v historii FC Bayernu.“

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nejlepší v historii není. buffon byl lepší

ovmartin23

Podle mne jeste lepsi nez Buffon byl prave Kahn.Ale tezko soudit,kazdy mel svoje. Smajlík 7

tomogara

Me ted ovsem nejvice zajima Lewski jestli zustane.Pokud ano bylo by to super!

tomogara
Nejnovější články