Zpět na » 1. Bundesliga » Neuer váhá s podpisem novém smlouvy

1. Bundesliga - Neuer váhá s podpisem novém smlouvy

Neuer váhá s podpisem novém smlouvy © t-online.de - Manuel Neuer

1

Líbilo se

19.05. - Manuel Neuer má v týmu bundesligového mistra smlouvu, která mu vyprší v létě 2023. Podobně jako Robert Lewandowski i on požaduje po klubu prodloužení o dva další roky, ale Bayern Mnichov preferuje s brankářem prodlužovat kontrakt rok od roku.

Podle německého serveru kicker.de hrozí, že Robert Lewandowski vytvoří precedens, který se v krátkém horizontu může opakovat. Na konci sezóny 2023/24 měl podle plánů vedení bavorského klubu Manuel Neuer předat brankářské žezlo mladému Alexi Nübelovi. Pětadvacetiletý brankář se měl navrátit z hostování v Monaku a stát se jedničkou Bayernu.

Velkolepý plán ale začíná pokulhávat hend na svém počátku. Na rozdíl od Müllera nebo Comana Manuel Neuer váhá s podpisem nové smlouvy a mohl by tak z Bayernu odejít dříve, než vedení klubu očekávalo. To, co se aktuálně děje okolo Roberta Lewandowského, by se mohlo za několik týdnů opakovat i v případě Neuera. Ten požaduje prostřednictvím svého agenta další dva roky kontraktu, ale Bayern starším hráčům kategoricky odmítá nabízet smlouvy více než roční.

V tuto chvíli je jakékoliv Neuerovo rozhodnutí u ledu a nebylo komunikováno oficiální cestou, brankář Bayernu by ale jen nerad nastoupil do následující sezóny s nejistou budoucností. Prodlužování smluv se v posledních letech Bayernu příliš nedaří. Vše začalo v roce 2018 s Toni Kroosem a jeho přechodem do Realu, loni v létě odešel zadarmo stejným směrem i David Alaba a nyní se spekuluje o tom, jak dopadnou kauzy Neuer, Gnabry a Süle.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
smejca - 20.05. Odpovědět

Kauza Süle už je hotová asi 2 měsíce ... podepsal v Dortmundu na 4 roky.

smejca
Nejnovější články