Zpět na » 1. Bundesliga » Robert Lewandowski: Nepodepíšu novou smlouvu. Za Bayern jsem možná odehrál poslední zápas

1. Bundesliga - Robert Lewandowski: Nepodepíšu novou smlouvu. Za Bayern jsem možná odehrál poslední zápas

Robert Lewandowski: Nepodepíšu novou smlouvu. Za Bayern jsem možná odehrál poslední zápas © yrtnews.com - Robert Lewandowski

0

Líbilo se

17.05. - Polský útočník Robert Lewandowski naznačil, že možná odehrál svůj poslední zápas v dresu Bayernu Mnichov, se kterým podle svých slov odmítl podepsat novou smlouvu. Třiatřicetiletý útočník, který se v letošní sezóně stal už popáté v řadě nejlepším střelcem Bundesligy, informoval Bayern, že by rád v létě vyzkoušel novou výzvu, přestože má v klubu ještě roční smlouvu.

Byla sobotní remíza Bayernu 2:2 s Wolfsburgem definitivně posledním představením Lewandowského v dresu bavorského velkoklubu? Podle samotného hráče pravděpodobně ano.

Třiatřicetiletý polský útočník totiž krátce po zápase přiznal, že v klubu neprodlouží svoji smlouvu a podle informací Sky Germany by rád už během léta zamířil do Barcelony.

„Mohu potvrdit, že jsem mluvil s Hasanem Salihamidžičem (sportovní ředitel Bayernu) a informoval jsem ho o svém rozhodnutí, že neprodloužím smlouvu s Bayernem,“ řekl Lewandowski.

„Obě strany musí myslet na budoucnost. Nejlepší bude, když najdeme ideální společné řešení pro obě strany.“

„V klubu mám stále roční smlouvu, ale řekl jsem Hasanovi, že pokud přijde nabídka, musíme o ní přemýšlet a zkusit najít řešení. Budeme muset počkat a uvidíme, co se stane.“

„Je docela možné, že to byl můj poslední zápas za Bayern. Nemohu to říct na sto procent, ale možná to tak bude.“

Už před utkáním proti Wolfsburgu Salihamidžič potvrdil, že by druhý nejlepší střelec historie Bundesligy mohl klub opustit, přestože mu do konce smlouvy zbývá ještě rok.

LewandowskiRobert Lewandowski by chtěl opustit Bayern už během léta. (zdroj: skysports.com)

„Mluvil jsem s Lewou. Informoval mě, že nechce přijmout nabídku na prodloužení smlouvy a že by klub chtěl opustit,“ přiznal Salihamidžič.

„Řekl, že chce dělat něco jiného, ale naše pozice se nezměnila. Faktem je, že má smlouvu do 30. června 2023.“

Podobný názor má i výkonný ředitel Bayernu Oliver Kahn, který minulý měsíc řekl pro Amazon Prime, že Lewandowski během léta Allianz Arenu neopustí.

Byli bychom hloupí, kdybychom prodali hráče, který dá 30 až 40 gólů za sezónu,“ přiznal bývalý brankář Bayernu a německé reprezentace.

„Jednáme a i v příštích týdnech budeme jednat o jeho budoucnosti. Má smlouvu do června 2023 a určitě ho tu chceme mít i na další sezónu.“

Lewandowski působí u německého mistra od roku 2014 a za klub během té doby nastřílel neuvěřitelných 344 branek ve všech soutěžích.

Bayernu tím přispěl k zisku osmi bundesligových titulů a třech německých pohárů. Již popáté v řadě byl navíc letos korunován nejlepším střelcem Bundesligy.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články