Zpět na » 1. Bundesliga » Cenovka tahouna Lipska poklesla, zbystřil Arsenal i Tottenham

1. Bundesliga - Cenovka tahouna Lipska poklesla, zbystřil Arsenal i Tottenham

Cenovka tahouna Lipska poklesla, zbystřil Arsenal i Tottenham © The Athletic - Sabitzer by měl začít zvažovat své budoucí kroky

0

Líbilo se

08.07. - Zajímavá příležitost se naskýtá pro evropské velkokluby, které shánějí výztuhu do svého středu zálohy. Kapitán RB Lipska a spoluhráč českého snajpra Patrika Schicka Marcel Sabitzer by totiž mohl být toto léto k mání za pouhých 20 miliónů euro, což je zlomek jeho skutečné hodnoty. Situaci pečlivě sledují zájemci z Anglie, Itálie a také Německa.

Podíváme-li se na momentální tržní hodnotu 27letého fotbalisty, zjistíme, že se pohybuje přinejmenším někde okolo 40 miliónů eur. Ještě vyšší laťku pak nastavuje výstupní klauzule Sabitzerovy aktuální smlouvy. Ta je nastavena dokonce na 50 miliónech.

Právě kontrakt rakouského reprezentanta, který se z končícího Eura poroučel po prohraném osmifinále s Itálií, však zároveň způsobuje výrazný pokles případné přestupní částky. Konkrétním důvodem je, že rodák z Grazu je s Lipskem smluvně vázaný jen do června 2022 a vzhledem ke stagnujícímu vyjednávání o prodloužení spolupráce se jeho stávající zaměstnavatel zřejmě pokusí na své hvězdě alespoň něco vydělat.

Nejjednodušší cestu tedy úřadující vicemistr bundesligy vidí ve snížení požadované finanční kompenzace. Podle informací deníku Bild by mohlo Lipsko kývnout na nabídku v oblasti velmi přijatelných 20 miliónů euro.

Pokud jsou tyto informace skutečně pravdivé, není sporu o tom, že se někdo z potenciálních kupců brzy chytí. Nejčastěji skloňovanými kluby ve spojitosti se Sabitzerem jsou severolondýnští rivalové Arsenal a Tottenham, dále AC Milán a v neposlední řadě Borussia Dortmund, kde by to měl teoreticky pravonohý středopolař nejsnazší s adaptací.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, bild.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články