Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov získal zadarmo talentovaného stopera PSG

1. Bundesliga - Bayern Mnichov získal zadarmo talentovaného stopera PSG

Bayern Mnichov získal zadarmo talentovaného stopera PSG © 90min.com - PSG v osobě Tanguye Kouassiho přichází o velký talent

1

Líbilo se

01.07. - Bavorský gigant ohlásil svou už druhou letní posilu. Stal se jí střední obránce Tanguy Kouassi, kterému vypršela smlouva v Paris Saint-Germain. Na listině volných hráčů se však příliš dlouho neohřál. Do Bayernu tedy přišel stejně jako gólman Alexander Nübel ze Schalke 04 bez jakékoliv kompenzace pro bývalého zaměstnavatele.

Čerstvě 18letý Kouassi, jehož tržní hodnota momentálně dle odhadů činí 11 miliónů eur, měl své nastávající angažmá pravděpodobně domluvené již před koncem přerušeného ročníku, celá dohoda se však mohla formálně zrealizovat až začátkem července. Bayern potvrdil mladíkův příchod na svých sítích dnes, kdy hráč oficiálně přestal být vázán na PSG.

Pařížský rodák se s mistry Ligue 1 nedokázal domluvit na prodloužení spolupráce. Místo toho s kontraktem přispěchal bundesligový hegemon. K Allianz Areně jej nová smlouva váže až do léta roku 2024.

187 centimetrů vysoký fotbalista s předky z Pobřeží Slonoviny má za sebou premiérovou sezónu v prvním týmu. Trenér Thomas Tuchel mu letos na hřišti dopřál 905 soutěžních minut. I za tak omezený herní prostor však reprezentant Francie do osmnácti let zaznamenal hned tři góly a jednu asistenci.

Tanguy Kouassi pózuje se sportovním ředitelem Hasanem Salihamidžićem

Mládežničtí skauti PSG přitom Kouassiho přetáhli do klubové akademie až jako čtrnáctiletého. Pravonohý stoper ovšem rychle zaujal svou dominancí ve vzdušných soubojích, vyspělou fyzickou hrou a kvalitní rozehrávkou.

Jsem nesmírně šťastný, že mohu hrát za Bayern. Je to obrovský a tradiční klub. Moc doufám, že se zde dokážu prosadit. Budu pro to tvrdě pracovat," svěřil se se svými pocity. A nadšení neskrýval sám. „Máme z jeho přesunu k nám nesmírnou radost. V našich očích platí za jednoho z největších evropských talentů," řekl sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžić.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Skvely obchod!A SADARMO! Smajlík 2

tomogara

Jako kdyby Bayern uměl dělat i jiné, než skvělé obchody Smajlík 1 a tady vidíme proč není PSG úspěšný velkoklub, všechno je to jen o tom nakoupit hvězdy za miliony, ale hráče které se vychovají, pouštějí už v 17ti letech

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články