Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern se strachuje o svého lídra. Thiago zvažuje odchod na ostrovy

Bayern se strachuje o svého lídra. Thiago zvažuje odchod na ostrovy

Bayern se strachuje o svého lídra. Thiago zvažuje odchod na ostrovy © 90min.com - Thiago Alcantara se už moc dlouho v dresu Bayernu nezdrží

2

Líbilo se

04.07. - Bavorský velkoklub, který už byl pro letošek korunován bundesligovým mistrem, před sebou stále má finále domácího poháru i závěrečnou fázi Ligy mistrů, zároveň si však bude muset poradit se situací kolem Thiaga Alcantary. Zahraniční zdroje avizovaly jeho záměr opustit klub a odejít za novou výzvou již delší dobu. Spekulace nyní částečně potvrdil dokonce jeden z nejvyšších představitelů organizace.

Thiago má v Bayernu smlouvu do konce příští sezóny, s Allianz Arenou by se ale mohl rozloučit už dříve. Anglická média píší o zájmu Liverpoolu, který hodlá držet krok s ligovými konkurenty a znovu posílit před novým ročníkem. Tržní hodnota španělského středopolaře sahá k 50 miliónů eur, jež si německý hegemon nechce nechat ujít.

Jednali jsme s ním a vyplnili všechna jeho přání. Ale vypadá to, že ke konci kariéry touží po něčem jiném," řekl ředitel mnichovského celku Karl-Heinz Rummenigge. On sám jako skvělý útočník reprezentačního výběru Německa také po deseti letech strávených na bavorském území přestoupil do Interu Milán.

S Liverpoolem jsme však vůbec nemluvili. Pokud chce jít tam, musí to prvně projít našima rukama. Příští rok rozhodně nemáme v plánu pouštět některého z našich hráčů zadarmo. To mohu říci zcela jasně," nešetřil Rummenigge upřímností.

O tom, jak vážný je zájem Liverpoolu, se teprve přesvědčíme

Sedm prvenství v Bundeslize a tři triumfy z DFB Pokalu, tak zní Thiagova bilance za uplynulých sedm let, které strávil v zemi našich západních sousedů. Fotbalové základy přitom Thiago dostal ve vyhlášené akademie Barcelony. Do Bayernu si jej poté přetáhnul za tehdy nemalou částku 25 miliónů eur Pep Guardiola.

V případě, že Alcantara ještě se stávajícím zaměstnavatelem vydrží do konce prodloužené sezóny, dostane 29letý fotbalista šanci přidat ke své již tak bohaté sbírce další trofeje. Dnes ve 20:00 sehrají Die Roten pohárové finále s Leverkusenem, načež v srpnu zamíří do Portugalska na dohrávku Champions League. Rodák z Itálie sice během června absolvoval operaci problematických třísel, touto dobou už by však měl být připraven na plnou zápasovou zátěž.

Vojtech Olšr / skysports.com, fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články