Zpět na » 1. Bundesliga » Vše potvrzeno. Leroy Sané přestoupil do Bayernu Mnichov

1. Bundesliga - Vše potvrzeno. Leroy Sané přestoupil do Bayernu Mnichov

Vše potvrzeno. Leroy Sané přestoupil do Bayernu Mnichov © 90min.com - Leroy Sané se po čtyřech letech vrací do Bundesligy

0

Líbilo se

03.07. - Více než rok se anglická a německá média předbíhala ve vyhledávání nejnovějších zpráv kolem stěhování Leroye Saného do Bavorska. Veškeré spekulace se však během posledních týdnů přeměnily ve velmi reálnou možnost, až se dnes dopoledne celá dohoda uskutečnila. O přestupu už informovaly na svých webových stránkách jak Bayern Mnichov, tak Manchester City.

Sané, jehož fotky v dresu nového zaměstnavatele již kolují po internetu, vyšel bundesligového hegemona na 49 miliónů eur. Ve hře je ještě doplatek 10 miliónů v bonusech. Podepsaná smlouva váže šikovného křídelníka k Allianz Areně do léta roku 2025.

Rodák z Essenu přitom do Bayernu mohl zamířit už loni. Mnichovský mančaft číslo jedna byl dle mnohých zdrojů začátkem srpna velmi blízko Saného angažování, jednání ovšem ztroskotala na nečekaném zranění kolene v zápase anglického superpoháru.

Táhlé zdravotní potíže vyřadily 184 centimetrů vysokého fotbalistu takřka z kompletní sezóny 2019/20, v níž stihnul i kvůli koronavirové pandemii odehrát pouhých 24 soutěžních minut v prvním mužstvu. Bulváru opět dodal téma trenér Cityzens Pep Guardiola, jenž na tiskové konferenci potvrdil, že Sané odejde nejpozději po nadcházejícím ročníku, kdy mu měl v Manchesteru končit kontrakt.

Ačkoliv se Sané fotbalově vyučil v akademii Schalke 04, moc prvoligové kopané v zemi našich západních sousedů neodehrál. V podstatě jen sezóna 2015/16 a 57 startů za A-tým mu stačilo k přilákání zájmu zahraničních velkoklubů. Celek z Etihad Stadium tehdy stál 52 miliónů eur. Působení na ostrovech 24leté rychlonožce vyneslo dva tituly Premier League, jedno vítězství v FA Cupu a dvě trofeje z EFL Cupu.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články