Zpět na » Premier League » Bayern Mnichov se dohodl s Manchesterem City na přestupu Leroye Saného. Dá za něj 55 milionů liber

Premier League - Bayern Mnichov se dohodl s Manchesterem City na přestupu Leroye Saného. Dá za něj 55 milionů liber

Bayern Mnichov se dohodl s Manchesterem City na přestupu Leroye Saného. Dá za něj 55 milionů liber © bleacherreport.com, fotbalportal.cz - Leroy Sané

0

Líbilo se

30.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bayern Mnichov se dohodl s Manchesterem City na dlouho očekávaném přestupu Leroye Saného za 54,8 milionu liber. Za německého křídelního záložníka, který podepíše v bavorském velkoklubu pětiletou smlouvu, zaplatí bundesligový mistr 44,7 milionu liber, konečná částka ale může narůst díky bonusům spojených se ziskem trofejí.

Manchester City si tak za odchod hráče, kterému by jinak po příští sezóně vypršela smlouva, může přijít až na téměř 55 milionů liber, pokud se Sanému podaří v Bayernu vyhrát tituly z Bundesligy, Ligy mistrů nebo osobní ocenění.

24leté křídlo bylo dlouhodobě spojováno s návratem do Německa a v Bayernu by si měl podpisem pětileté smlouvy přijít až na dvojnásobně vyšší mzdu, než jaká mu byla nabízena na Etihad Stadium. Ročně si v Bavorsku vydělá kolem 20 milionů liber.

Sané vynechal převážnou část letošní sezóny kvůli vážnému zranění kolenních vazů, které utrpěl v srpnu při utkání o Community Shield proti Liverpoolu. Kvůli tomu padly i tehdejší pokročilá jednání obou klubů o jeho přestupu.

Manchester City získal Saného v roce 2016 za 37 milionů liber z Schalke 04, jenže ani po téměř dvou letech jednání se mladý německý reprezentant nedohodl s klubem na nové smlouvě a Citizens si proto z obav, že o něj příští rok přijdou bez náhrady, nakonec plácli s Bayernem.

Manažer Pep Guardiola se svěřil, že z důvodů kombinace finančních dopadů způsobených pandemií koronaviru a hráčů, které má k dispozici, nemůže Saného plnohodnotně nahradit na Etihad Stadium.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Panyny - 01.07. Odpovědět

No zase tak dobrej obchod z pohledu Bayernu bych z toho nedělal. Přece jen spíš seděl na lavce, poslední rok kvůli kolenu nehrál a za rok mu končila smlouva.

Panyny

Jo tahle se dělají přestupy Werner do CHelsea za cca 60 mega a Sané za cca 60 mega do Bayernu. (skvělí hráči za málo peněz) O tom se debilnímu vedení z Barcy může nechat jenom zdát.

Messi777
Reklama
Reklama
Nejnovější články