Zpět na » Serie A » Na Škriniara už si v Interu nikdo nevzpomene, Pavard žene tým za titulem

Na Škriniara už si v Interu nikdo nevzpomene, Pavard žene tým za titulem

Na Škriniara už si v Interu nikdo nevzpomene, Pavard žene tým za titulem © iconsport.photo - Spojení Interu a Pavarda se zdá být nemožné, dojde nakonec na to?

1

Líbilo se

05.02. - Jedna, dva, tři. Po asistenci Lautarovi ve finále italského Superpoháru proti Neapoli, který fanoušci sledovali v daleké Saudské Arábii, a zablokování vyrovnávací branky Fiorentiny, měl francouzský obránce zásadní podíl i na výhře v Derby d Italia, když si jeho pokus do branky srazil Federico Gatti. David Pavard se stal nenahraditelným pilířem obrany Interu Milán a na slovenského reprezentanta už si nikdo ani nevzpomene.

Francouzský reprezentační obránce Benjamin Pavard, kterého přivedl Inter Milán před sezónou z Bayernu Mnichov za 30 milionů eur, se stal nenahraditelným členem v sestavě nerazzurri. Přestupová částka, kterou kritici z počátku považovali za přemrštěnou s ohledem na to, že brzy osmadvacetiletému obránci by v červnu 2024 vypršela v Mnichově smlouva, se nyní zdá být skvělou investicí. Pryč jsou škarohlídové, kteří chtěli na místo Milana Škriniara ve středu obrany vidět někoho výrazně mladšího.

Benjamin Pavard dotlačil obě strany k dohodě o přestupu a od fanoušků Interu si brzy vysloužil přezdívku Benji Interista. Láska na první pohled prakticky od prvního zápasu. Stačí si vzpomenout na kulhajícího Pavard, který i s poraněným kolenem běžel se spoluhráči slavit branku v Atalantě.

Zranění, které francouzského obránce vyřadilo na čtyřicet dní ze hry, je už dávno pryč a Benjamin Pavard diriguje obranu Interu v cestě za ligovým titulem podobně, jako to před lety učinil Milan Škriniar. Slovenský obránce odešel do Paris Saint-Germain, kde se mu příliš nedaří a Inter lituje jediného, že hráče neprodal již o rok dřív, kdy mu za něj francouzský klub nabízel desítky milionů. To už ale klub nezmění, proto se musí soustředit na přítomnost a užívat si aktuální formu Benjamina Pavarda. „Nehraji fotbal pro peníze, ale kvůli vítězství a oslavám se spoluhráči a fanoušky.“

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články