Zpět na » 1. Bundesliga » Ztratí Leverkusen svou neporazitelnost? Dnes ho čeká šlágr s Bayernem

Ztratí Leverkusen svou neporazitelnost? Dnes ho čeká šlágr s Bayernem

Ztratí Leverkusen svou neporazitelnost? Dnes ho čeká šlágr s Bayernem © iconsport.photo - Robert Andrich

1

Líbilo se

10.02. - PREVIEW Bayeru Leverkusen se v této sezóně pod Xabim Alonsem podařilo něco neskutečného. Už 30 zápasů v řadě nepoznalii svěřenci skvělého španělského kouče přemožitele. Dnes je však čeká zřejmě nejdůležitější zápas sezóny. Doma přivítají Bayern Mnichov, který si jen tak snadno vypálit rybník nenechá. Dnes to nebude zápas o 3, ale rovnou 5 bodů pro Leverkusen.

Bayer prožívá přímo fantastickou sezónu. Letos ještě neprohrál a v Bundeslize pošilhává po titulu, který už má prakticky 10 let zamluvený Bayern Mnichov. Pro atraktivitu soutěže by to ale chtělo, aby nadvláda velkoklubu z Mnichova skončila a žezla se ujal někdo jiný, třeba právě Leverkusen, který mimochodem titul ve své historii nikdy nevyhrál. Aktuálně má na Bayern náskok 2 bodů, ale ten může dnes velmi lehce zmizet. Do BayAreny totiž přijede právě Bayern a vyzve Farmaceuty na férovku o ligové čelo.

Pokud Bayer prohraje, bude mít ztrátu 1 bodu, což na něj vyvine obrovský tlak a nebude moct ztrácet ani bod. Zaváhání Bayernu přicházejí, ale ne zas tak často. Leverkusen navíc v předešlých kolech rozhodně nebyl stoprocentní. Ztráta Boniface na hrotu bude zdá se citelnější, než se na první pohled zdálo. Spíše než v ofenzivě ale dnes Bayer bude muset podat exkluzivní výkon v defenzivě. Ubránit Harryho Kanea, střelce už 24 gólů v tomto ročníku, to nebude jen tak. Na druhé straně se obrana Bayernu, jenž má letos mezery, bude muset vyspořádat především s genialitou Floriana Wirtze.

Tipovat dnes favorita, to skoro nejde. Bayer Leverkusen je na tom skvěle především po mentální stránce. I když mu zápas třeba nevyjde, dokáže se z toho oklepat, nabudit se a i přes špatný výkon alespoň ten bod získat. Poslední zápasy, kdy body Bayeer zachraňoval v závěru, jsou toho jasným důkazem. Ostatně tak tomu bylo už v prvním vzájemném zápase této sezóny, kdy Exequiel Palacios, dnes mimochodem absentující, ve čtvrté minutě nastavení ve skvělém zápase srovnával na 2:2. Zápas začíná dnes v 18:30.

Exequiel Palacios

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články