Zpět na » 1. Bundesliga » Kdyby záleželo pouze na Tuchelovi, Boateng by byl dnes hráčem Bayernu

Kdyby záleželo pouze na Tuchelovi, Boateng by byl dnes hráčem Bayernu

Kdyby záleželo pouze na Tuchelovi, Boateng by byl dnes hráčem Bayernu © iconsport.photo - Německý obránce Jerome Boateng v dresu Salernitany

1

Líbilo se

05.02. - Čerstvá posila italské prvoligové Salernitany, Jerome Boateng, která si odbyla svůj debut v Serii A v nedělním utkání v Turíně, v rozhovoru pro německý sportovní deník Bild naznačila, že angažmá v Bayernu Mnichov inicioval zejména trenér Tuchel, který o zkušeného obránce velmi stál. O tom, že klub smlouvu s Boatengem nakonec nepodepsal ovšem rozhodnout nemohl, jak tvrdí samotný hráč.

Ještě v říjnu německý bundesligový gigant Bayern Mnichov uvažoval o tom, že by znovu podepsal Jerome Boatenga, který měl posílit velmi nevyváženou obranu týmu. Bývalý hráč se k mnichovskému celku dokonce připojil na několikadenní tréninkovou zkoušku, na jejím konci ale Bayern suše oznámil, že hráč není v adekvátní formě pro návrat do sestavy.

Za odmítnutím zkušeného obránce ale zjevně vůbec nebyla fyzická kondice, jak naznačil Boateng v rozhovoru. Bayern Mnichov byl rozsáhle kritizován za projevení snahy o podepsání obránce v době probíhající kauzy domácího násilí, což podle všeho mělo být důvodem, proč bavorský klub nakonec učinil krok zpět.

Jerome Boateng v rozhovoru pro Bild upřesnil, že si jej do týmu vybral sám trenér Thomas Tuchel, který měl snahu jej podepsat i přes kritické hlasy. „Kdyby se thomas tuchel mohl rozhodovat sám a záleželo jen na něm, oblékal bych dnes dres Bayernu Mnichov,“ prohlásil Boateng a dodal: „To on byl hnacím motorem mého druhého angažmá v Mnichově a možnosti udržovat se zde ve formě. Musím mu za to poděkovat. Později mi bylo řečeno, že mužstvo dostatečně dobré a nepotřebuje mě,“ doplnil německý obránce, který naznačil, že ho Bayern neodmítl ze sportovních důvodů.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články