Zpět na » 1. Bundesliga » Serhou Guirassy má údajně namířeno do Bayernu

Serhou Guirassy má údajně namířeno do Bayernu

Serhou Guirassy má údajně namířeno do Bayernu © iconsport.photo - Serhou Guirassy

1

Líbilo se

04.02. - Serhou Guirassy je předmětem spousty spekulací. Údajně je o něj velký zájem v Anglii, a to konkrétně z Tottenhamu a Manchesteru United. Podle německých médií ale kanonýr z Guinei zůstane v Německu, jen vymění dres Stuttgartu za ten Bayernu. Je to dobrý krok v situaci, kdy v Mnichově válí Harry Kane? Neměl by to v Anglii jednodušší?

Serhou Guirassy nikdy nedával málo gólů. Pokud se podíváme na jeho čísla z hostování v Auxerre, nebo na góly v porovnání s minutáží z Kolína, není na tom vůbec zle. Ve Francii vystřelil v Amiens, odkud se dostal do Stade Rennes. Nebyl tam hráčem do základu, ale góly dával opět. Hostování ve Stuttgartu, 11 gólů za 22 zápasů? To tým bojující o záchranu prostě ocení. Ale to, co reprezentant Guinei předvádí v tomto ročníku, to se všemu vymyká. V prvních kolech Bundesligy se úplně zbláznil. Po prvních 7 duelech měl na kontě 13 gólů.

To jsou šílená čísla, která uhranula i velkokluby z Anglie. Guirassy se sice v následujících zápasech trefil už jen čtyřikrát, ale stále má více gólů, než zápasů. Stuttgartu totiž chyběl pro zranění, nyní navíc reprezentoval Guineu na AFCONU. Největšími zájemci o guinejský zázrak mají být Tottenham a Manchester United. Guirassy měl být údajně spíše nakloněn Tottenhamu. V 27 letech bude mít na přesun nejvyšší čas a kam jinam, když ne do nejlepší ligy světa? Podle německých médií by ale měl zůstat v Německu.

Jeho podpisu má totiž být blízko Bayern Mnichov. Je to dobrý nápad? Guirassymu není 20, aby po dvou letech přehodnotil své rozhodnutí a restartoval svou kariéru jinde. Není šance, aby se dostal přes Harryho Kanea a aby Bayern hrál na dva útočníky. Vážně chce být jen náhradníkem útočníka, který prakticky nestřídá? V létě mu bude 28. On nemá čas na to, dělat chybná rozhodnutí. Tohle je podle mě jedno z nich. Poslední šance na velký přesun a on by jí takhle zahodil. Ze strany Bayernu by každopádně šlo o skvělou posilu, navíc jen za 20 milionů eur.

Serhou Guirassy

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články