Zpět na » Serie A » Tomáš Souček: Nové jméno v hledáčku Interu Milán

Tomáš Souček: Nové jméno v hledáčku Interu Milán

Tomáš Souček: Nové jméno v hledáčku Interu Milán © iconsport.photo - Záložník West Hamu, Tomáš Souček, slaví branku v anglické lize

0

Líbilo se

11.10. - Oči skautů Interu Milán spočinuly na novém hráči. Novém pro italskou ligu, pro českého fanouška ale žádným překvapením. Nerazzurri se přidali do řad klubů, které uchvátily poslední výkony českého reprezentačního záložníka, Tomáše Součka, a studují, jaké jsou možnosti nalákat hráče do italské ligy. Jeho smlouva oficiálně končí v roce 2024, ale spekuluje se o tom, že byla již prodloužena, a to až do roku 2027.

V hledáčku Interu Milán se pro posílení záložní řady objevilo nové jméno. Tím je český reprezentační hráč, Tomáš Souček. Špičkový záložník, kterému v roce 2024 skončí s West Hamem smlouva, by mohl již v lednu začít jednat s případnými zájemci, kteří by hráče mohli v létě získat za nulu.

Do West Hamu zamířil Tomáš Souček v lednu 2020 na hostování, aby o několik měsíců později přetavil půjčku na přestup za 18 milionů liber. Oficiálně má smlouvu v klubu podepsanou pouze do června 2024, ale podle portálu The Athletic by to ve skutečnosti mohlo být jinak. Český záložník údajně v září podepsal prodloužení smlouvy do roku 2027 s patřičným navýšením platu. Rozhodující slovo měl mít v této záležitosti Daniel Křetínský, vlastník 27% akcií klubu.

Kolem samotného prodloužení smlouvy ale panují velké nejasnosti. Oficialita totiž ještě k fanouškům nedorazila a ti se tak začínají ptát, zda bude Tomáš Souček součástí sestavy i v příští sezóně. Zatím je stále idolem fanoušků kladivářů, oporou trenéra Moyese a jasnou volbou v sestavě, což dokazují čtyři branky v posledních šesti utkáních.

Od chvíle, co řady Westa Hamu opustil Declan Rice, Součkovi opět narostla křídla. Je z něj starý známý tvořivý záložník s citem pro nalezení prostoru. Ve své první sezóně v Premier League se stal hráčem, který kraloval ve vzduchu a vyhrál nejvíce soubojů, rok poté byl ve statistice pátý a loni třetí. Tomáš Souček je ve vzduchu téměř nezastavitelný a to je také důvod, proč na něj evropské kluby stojí řadu.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Noviny
Nejnovější články