Zpět na » Premier League » Anthony Martial by mohl v lednu odejít z Manchesteru United. Kdo o něj má zájem?

Anthony Martial by mohl v lednu odejít z Manchesteru United. Kdo o něj má zájem?

Anthony Martial by mohl v lednu odejít z Manchesteru United. Kdo o něj má zájem? © iconsport.photo - Anthony Martial

1

Líbilo se

13.10. - Anthony Martial byl dříve považován za nástupce Thierry Henryho. Vyletěl totiž stejně jako on v dresu Monaca ještě před tím, než to udělal Kylian Mbappé. Tehdy si ho vybral Manchester United. Jenomže sezóny jako na houpačce, zranění a velká konkurence mu nakonec srazila vaz. Začal devátou sezónu na Old Trafford, ale zřejmě bude definitivně tou poslední. Zájem má několik klubů.

Anthony Martial je odchovancem Olympique Lyon. Než ale vůbec prorazil v prvním týmu, do svých řad ho jako budoucí klenot po návratu do Ligue 1 přivedlo Monaco. Ukázal se ve skvělém světle a mluvilo se o něm jako o jednom z nejtalentovanějších útočnků Evropy. Manchester United v roce 2015 zaplatil 60 milionů eur. Už v té době šílená částka. První sezóna skvělá, další podprůměrná, další průměrná, opět výrazné zlepšení, 17 gólů a 6 asistencí, ale pak už přišel pád. Hostování v Seville skončilo katastrofou a bylo překvapením, že Erik ten Hag mu dal šanci.

Anthony Martial už byl na odchodu. Ačkoliv se to nezdá, letošní sezóna je pro francouzského útočníka již devátá za Manchester United. A navíc mu teprve bude 28 let. Stále má ještě čas na nějaké pěkné angažmá. V minulé sezóně ho Erik ten Hag pravidelně využíval jako žolíka, to stejné letos. Manchester United ale má údajně zájem o borce jako je Lois Openda a Anthony Martial bude navíc. Mluví se tedy o tom, že by mohl po celkem 307 zápasech a 89 gólech Manchester United opustit. A kdo má o Martiala vůbec zájem?

Mluví se o návratu do Sevilly, kde hostoval během působení Ralpha Rangnicka. Byl to ale výbuch. zranil se a v lize odehrál jen 9 utkání, ve kterých se gólově nedokázal prosadit. Monchi mu ale evidentně stále věří. Jedním z dalších klubů, které by o Martiala měly zájem je turecké Fenerbahce nebo anglický West Ham. Není pochyb o tom, že Anthony Martial je velmi dobrý fotbalista, Již to dokázal, akorát si nedokázal udržet formu. Myslím si ale, že třeba takový Inter Milán, který by měl zájem by byla fantastická volba. Martial v Serii A by byla zbraň hromadného ničení. Co takový Juventus?

Anthony Martial

David Suchý / footballinsider247.com

Noviny
Nejnovější články