Zpět na » Premier League » Jarrod Bowen podepsal nový kontrakt s West Hamem. Upsal se na dalších 7 let

Jarrod Bowen podepsal nový kontrakt s West Hamem. Upsal se na dalších 7 let

Jarrod Bowen podepsal nový kontrakt s West Hamem. Upsal se na dalších 7 let © iconsport.photo - Jarrod Bowen

0

Líbilo se

09.10. - Jarrod Bowen je opět ve formě. Novou sezónu Premier League společně s jeho West Hamem odstartoval až nad očekávání a můžeme říct, že více gólů má v aktuálním ročníku jen Son, Isak a Haaland. 26letý anglický reprezentant bude lákat mnohem větší kluby, ale Kladiváři si ho dokázali pojistit. Jarrod Bowen totiž podepsal smlouvu do roku 2030.

Jarrod Bowen je odchovancem Herefordu. Malinký klub, který ani nehraje profesionální fotbal. Bowen je tedy úplně jiný něž většina anglických reprezentantů, které vychovaly velké kluby. Už jako mladík se Bowen přesunul do Hullu, kde sbíral první profesionální zkušenosti. Neskutečně vystřelil. První sezóna v Championship - 14 gólů, druhá - 22 gólů, polovina třetí - 16 branek. Pak už přišel přestup do West Hamu za 21 milionů eur. Okamžitě byl znát jeho přispěvek a netrvalo dlouho, než se stal klíčovou postavou Hammers.

Nejvíce vystřelil během sezóny 2021/22, kdy vstřelil 12 gólů a na dalších 12 přihrál. Tehdy bylo s velkým údivem, že se pravidelně nedostával do výběru národního týmu. I když pokud vezmeme v potaz, že Albion vede Gareth Southgate, zas takové překvapení to není. Forma totiž u něj roli nehraje. Během minulé sezóny už byla jeho čísla poloviční, ale zapsal se mezi klubové legendy, když v pražském Edenu rozhodl o výhře nad Fiorentinou a výhře v Konferenční lize. To už mu nikdo nikdy neodpáře. Jenomže West Ham se strachoval o jeho udržení.

Teď už ale nemusí, protože automaticky zvedl jeho cenu. Bowen s klubem totiž podepsal nový kontrakt, který bude platný až do roku 2030. West Ham tedy najel na politiku Chelsea s podpisy smluv na velmi dlouhé období. V době skončení kontraktu totiž Bowenovi bude už 33 let. Smlouvu si ale zasloužil. V této seóně hraje fantasticky, stejně jako celý West Ham. Na kontě má po 8 odehraných zápasech v Premier League 5 gólů a 1 asistenci. Už je navíc konečně členem národního týmu a jeho cena roste.

Jarrod Bowen

David Suchý / whufc.com

Noviny
Nejnovější články