Zpět na » Premier League » Češi ve West Hamu opět září. Vladimír Coufal asistoval, Tomáš Souček byl mezi střelci

Češi ve West Hamu opět září. Vladimír Coufal asistoval, Tomáš Souček byl mezi střelci

Češi ve West Hamu opět  září. Vladimír Coufal asistoval, Tomáš Souček byl mezi střelci © iconsport.photo - Tomáš Souček má střeleckou formu

0

Líbilo se

30.09. - Tomáš Souček je ve formě střelecké, Vladimír Coufal ve formě nahrávací. České duo ve West Hamu jako kdyby po těžkých měsících ožilo a opět patří mezi to nejdůležitější, co má David Moyes na hřišti. Výjimkou nebylo ani utkání s nováčkem ze Sheffieldu. Skóre po Coufalově centru otevřel Jarrod Bowen a uzavíral po přihrávce Antonia právě Tomáš Souček.

Tomáš Souček ani Vladimír Coufal to neměli v posledních měsících lehké. Od jejich příchodu od nich fanoušci Kladivářů očekávali perfektní výkony stejně jako v jejich první sezóně, ale to se nedělo. U obou šla výkonnostní křivka dolů a spekulovalo se dokonce o tom, zda by neměli vysedávat na lavičce. Coufal má stálou konkurenci v odchovanci Johnsonovi, který se ale zatím nerozvíjí tak, jak už by se čekalo a Thilo Kehrer je ve West Hamu chodící pohromou. Tomáš Souček má místo jasné a vypadá to, že i přes odchod kolegy Rice se opět chytil.

Aktuální forma je zatím dobrá u obou dvou českých reprezentantů. Tomáš Souček jí má střeleckou. Defenzivní záložník výborně spolupracuje s Jamesem Wardem-Prowsem, jeho novým kolegou, při standardních situacích, kdy ho anglický záložník často hledá. Souček se trefil v zápase Evropské ligy se srbským Bačka Topola, rozhodl o pohárové výhře v Lincolnu a nyní přidal svou třetí branku ve čtvrtém zápase. To Vladimír Coufal asistoval proti těžkým váhám z Manchesteru City i Liverpoolu, ačkoliv k výhře to nevedlo.

A jak se tedy dnes ke svým bodům dostali? Na London Stadium dorazil nováček ze Sheffieldu, jenž v minulém kole schytal debakl 0:8 od Newcastlu. Vladimír Coufal dostal svou chvíli slávy v 24. minutě, kdy jeho spolupráci s Tomášem Součkem v gól přetavil svým pátým gólem Jarrod Bowen. Na aktuálně největší hvězdu Hammers navázal právě Tomáš Souček. Tomu nahrál po špatné rozehrávce Hamera Michail Antonio a Tomáš Souček na dva doteky dokázal i přes obránce překonat gólmana Fodderinghama, ačkoliv hodně krkolomně. Jen tak dál!

Vladimír Coufal

David Suchý / whufc.com

Nejnovější články