Zpět na » Serie A » Bude se v létě Bayern ucházet o Kolo Muaniho nebo Osimhena?

Bude se v létě Bayern ucházet o Kolo Muaniho nebo Osimhena?

Bude se v létě Bayern ucházet o Kolo Muaniho nebo Osimhena? © iconsport.photo - Victor Osimhen a Kim Min-Jae vedou Neapol k titulu

0

Líbilo se

11.04. - Německý bundesligový mistr, Bayern Mnichov, bude na letním přestupovém trhu opět hledat útočníka a jeden hráč by se mnoha fanouškům obzvláště líbil: Victor Osimhen z Neapole. Problémem by ale mohly být vysoké ekonomické požadavky italského klubu, proto Bayern se zájmem sleduje také útočníka Frankfurtu, Kolo Muaniho.

FC Bayern hledá pro příští sezónu nového špičkového útočníka. Podle Sky sport je právě takovým klenot italské ligy, Victor Osimhen, oblékající dres Neapole. Ten by si podle německého portálu přestup do Bavorska dokázal představit, má to ovšem jeden háček. S nabídkou „pouhých“ sto milionů eur Bayern u dveří Neapole neuspěje. Budoucí mistři italské ligy si totiž dají říci spíše u částky začínající na 130 milionech eur + bonusy. A to je suma, kterou německý klub prozatím ze své kapsy vytáhnout nechce.

Pokud by na čtyřiadvacetiletém nigerijském útočníkovi trval trenér Thomas Tuchel, klub by s největší pravděpodobností byl ochoten sáhnout hlouběji. Velmi pečlivě ale sportovní oddělení klubu sleduje také útočníka Frankfurtu, Kolo Muaniho, který je poměrně levnější alternativou do ofenzivy. A poněkud opomíjenou variantou je také Gancalo z Benfiky, jež v letošní sezóně nastřílel 36 branek v 38 zápasech. Jednadvacetiletý útočník je nicméně neprověřen velkou evropskou ligou a jeho přestup by byl sázkou na riziko.

V létě se každopádně očekává, že padne dosavadní rekordní částka ve výši 80 milionů eur, kterou Bayern obětoval za přestup Lucase Hernandeze. Jaké ale budou další kroky klubu? Podle Sky sports si Bayern po pohárovém utkání s Mancehsterem City sedne s trenérem Tuchelem a probere vhodná jména. Jedním z prvních bude beze sporu Kolo Muani. Frankfurt má výhodnou vyjednávací pozici, s hráčem má dlouhodobou smlouvu bez výstupní klauzule a bude za něj požadovat minimálně sto milionů eur.

S nepříliš odlišnou částkou by Bayern mohl uspět v Neapoli, pokud by se rozhodl pro Victora Osimhena. „Victor chce do Bundesligy a do Bayernu by se nejraději přesunul okamžitě. V lize již působil, ve Wolfsburgu sice neuspěl, ale věci se změnily,“ prorokují přestup nigerijského útočníka experti Sky Sport.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Nejnovější články