Zpět na » Serie A » AC Milán neuplatní opci na obránce Desta

Serie A - AC Milán neuplatní opci na obránce Desta

AC Milán neuplatní opci na obránce Desta © iconsport.photo - Americký obránce Sergino Dest v utkání AC Milan - Turín

0

Líbilo se

12.03. - Mladý americký obránce přišel loni v létě do AC Milán s poměrně slušnými vyhlídkami. V týmu úřadujícího italského šampiona se měl prosadit na kraji obrany do základní sestavy a vybojovat si definitivní přestup. Hostování v AC Milán ale nevychází podle představ a rossoneri již s předstihem uvědomili Barcelonu o tom, že o hráče ztratili zájem.

Sergiño Dest se na začátku příští sezóny vrátí do Barcelony. Jeho osud je již nalinkován. AC Milán se totiž rozhodl neuplatnit opci na mladého amerického obránce a ten tak v červenočerném drese pokračovat nebude. Do AC Milán přišel na hostování v létě 2022, ale postupně ztrácel místo v základní sestavě až jeho pozici úplně převzal Messias.

Silná konkurence, která v této části hřiště v AC Milán panuje, vedla sportovní vedení k rozhodnutí, že na hráče na konci sezóny neuplatní opci. Ta byla stanovena na 20 milionů eur, ale rossoneri v současné chvíli mají za to, že je pravý kraj obrany dostatečně pokryt Messiaem a Florenzim. Barceloně se proto bude v létě na začátku přípravy hlásit i jeden z navrátilců. Americkému obránci v Barceloně zbývají dva roky smlouvy, ale katalánský klub se bude snažit nadbytečného hráče v létě umístit jinam.

Přestože je Sergiñovi sotva dvaadvacet let a má nejlepší předpoklady stát se obráncem světové extratřídy, Barcelona vyloučila, že by s ním pro příští sezónu měla počítat. Otevírá se proto další možnost jeho hostování, případně přestup. Stojí za připomenutí, že blaugranas za Desta před dvěma a půl lety zaplatili 21 milionů eur, což je částka, za kterou se ho snaží i nyní umístit na trhu.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články