Zpět na » Primera Division » Real Madrid podnikne právní kroky proti Barceloně

Real Madrid podnikne právní kroky proti Barceloně

Real Madrid podnikne právní kroky proti Barceloně © iconsport.photo -

0

Líbilo se

13.03. - Real Madrid potvrdil, že se hodlá připojit ke stížnosti proti Barceloně poté, co byl katalánský klub nedávno vážně obviněn z korupce. Barcelona byla minulý týden obviněna z korupce kvůli platbám pro místopředsedu komise rozhodčích španělského fotbalu Josého Mariu Enriqueze Negreiru.

Enriquez Negreira, který tuto funkci zastával v letech 1994 až 2018, čelí obvinění z korupce také v případu, který vznesla španělská prokuratura.

Obvinění čelí také dva bývalí prezidenti Barcelony, Josep Maria Bartomeu a Sandro Rosell. Barcelona tvrdí, že si najala externího konzultanta, který měl poskytovat zprávy související s profesionálním rozhodčím, ale obvinění z korupce naznačuje, že státní zástupce se domnívá, že jde o nečistou hru.

Barcelona i Enriquez Negreira obvinění odmítají, ale nyní Real Madrid oznámil, že se ke stížnosti na svého úhlavního rivala připojí. Poté, co prezident Realu Florentino Perez svolal na neděli mimořádné zasedání představenstva, vydal úřadující mistr La Ligy a držitel Ligy mistrů prohlášení. "Real Madrid si přeje vyjádřit své nejvyšší znepokojení nad závažností skutečností a znovu potvrzuje svou důvěru v právní systém. Klub souhlasil s tím, že se na obranu svých legitimních práv dostaví k soudnímu řízení."

La Liga rovněž podá stížnost a podle informací deníku The Athletic tak učiní i španělská fotbalová asociace.

Prezident Barcelony Joan Laporta v reakci na vývoj událostí napsal na Twitteru: "Barca je nevinná a stala se obětí kampaně proti své cti, do níž jsou nyní zapojeni všichni. Žádné překvapení, budeme Barcu bránit a prokážeme nevinu klubu. Mnozí se budou muset napravit."

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články