Zpět na » Serie A » Liga mistrů po penalizaci? Lepší než ligový titul, tvrdí trenér Allegri

Serie A - Liga mistrů po penalizaci? Lepší než ligový titul, tvrdí trenér Allegri

Liga mistrů po penalizaci? Lepší než ligový titul, tvrdí trenér Allegri © iconsport.photo - Trené Juventusu, Massimiliano Allegri, v turínském derby

0

Líbilo se

04.03. - Pokud by někdo na začátku roku tvrdil, že se Juventus bude rvát i pohárové příčky po patnáctibodové penalizaci, asi by si většina fanoušků ťukala na čelo. Bianconeri ale mají konečně k dispozici kompletní tým a zároveň mají výbornou formu, kterou chtějí potvrdit i v dalších utkáních a stoupat tabulkou. Od Ligy mistrů Juventus dělí už jen deset bodů.

Zatímco právníci turínského klubu pracují na odvolání a věří, že soud bude muset patnáctibodovou penalizaci zrušit, hráči se situaci postavili čelem a snaží se ztracené body dohnat v ligových zápasech. Juventus má aktuálně spolu s Neapolí nejlepší formu, šňůra vítězných utkání je čtyřzápasová a bianconeri drží sedmou příčku v tabulce, která při souhře okolností může zajistit místo v Konferenční lize.

Pohárová Evropa je tedy pro příští sezónu téměř jistá, ale trenér Allegri ani hráči se nechtějí zastavit a kladou si vyšší cíle. „Kvalifikovat se s patnácti bodovou penalizací do Ligy mistrů? To by bylo jako vyhrát ligový titul nebo rovnou tři. Ale my si zatím musíme klást mini cíle a jít dopředu krok za krokem. Ještě je ve hře spousta bodů a určitě jeden mezi Interem, AC, Laziem a AS Řím zůstane mimo Ligu mistrů. A nezapomínejme ani na Atalantu,“ kalkuluje trenér Allegri.

Bianconeri se po důležitém vítězství v turínském derby a návratu Paula Pogby do sestavy soustředí na další těžké utkání, souboj s AS Řím. „Giallorossi mají skvěle rozehranou sezónu a jsou v boji o Ligu mistrů. Doma dostávají strašně málo branek, mají za sebou čtyři výhry bez inkasované branky. Olimpico bude plné a my musíme předvést bezchybné utkání proti přímému soupeři v tabulce.

Někdo mě srovnává s Mourinhem a já jsem za to rád. Mourinho je vynikající trenér, který za svou kariéru získal již 26 titul. V Římě odvádí skvělou práci a je to už dlouho, co měli giallorossi Ligu mistrů na dosah. My ale máme Paula Pogbu, který v úterním derby dokázal, že je na tom fyzicky dobře. Patrně nastoupí z lavičky, ale naštěstí budeme mít k dispozici i Mirettiho, Locatelliho a Paredese. Na všechny je spolehnutí a střídání mohou být rozhodující, zvláště nyní, kdy hrajeme každé čtyři dny,“ dodal trenér Allegri na předzápasové tiskové konferenci.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články