Zpět na » Serie A » Juventus zvažuje ukončení smlouvy s Pogbou, dochází turínskému vedení trpělivost?

Juventus zvažuje ukončení smlouvy s Pogbou, dochází turínskému vedení trpělivost?

Juventus zvažuje ukončení smlouvy s Pogbou, dochází turínskému vedení trpělivost? © expreso.co - Pogba v dresu Juventusu

1

Líbilo se

04.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Když se loni v létě Paul Pogba rozhodoval, kam z Manchesteru zamíří, bylo jeho jméno spojováno s mnoha kluby, ale největší šance měl Juventus, jehož fanoušci francouzského záložníka zbožňují. Přívítání hodné krále po přestupu toho bylo důkazem. Statistiky letošní sezóny jsou ale žalostné. Paul Pogba kvůli zranění z přípravy ještě neodehrál ani minutu a klub začíná údajně zvažovat možnost okamžitého rozvázání smlouvy.

Juventus v létě do hráče investoval bezmála 31 milionů liber, těšil se ale společně s fanoušky na to, že francouzský reprezentační záložník bude předvádět stejnou hru, na jakou byli všichni zvyklí z jeho prvního působení pod Alpami.

Rozčarování bylo o to větší. Paul Pogba se ještě v průběhu letní přípravy zranil a po dohodě s lékaři odložil chirurgický zákrok a doufal v konzervativní léčbu, která mu měla ponechat větší šanci na to, aby si na závěr podzimu mohl zahrát s reprezentačním týmem v Kataru. Jak vše ale dopadlo je několikrát opakovaný příběh: léčba nezabrala, Pogba se operaci nevyhnul, na světovém šampionátu se neobjevil a o šest měsíců později je Juventus také stále bez svého korunního záložníka.

A návrat na hřiště? V nedohlednu. „Jestli jsem na Pogbu rezignoval? Ne, rezignovat bychom určitě neměli. Je škoda, že není k dispozici, protože jsme si mysleli, že máme zpět Paulua, který nám dá nějaké minuty na hřišti a místo toho nemáme nic. Bohužel takové věci se stávají. Potřebujeme trochu více trpělivosti, pracuje dobře a snaží se vrátit co nejdříve, ale to není v současné době možné. Uvidíme v příštích dnech, ale jak jsem řekl, musíme se řídit jeho zdravotním stavem,“ okomentoval situaci okolo zraněného francouzského záložníka trenér Allegri na tiskové konferenci před ligovým utkáním.

Jeho slova jsou ale v rozporu se zprávami, které přichází z anglického tisku. DailyMail přinesl senzační článek o tom, jaká by mohla být budoucnost Paula Pogby, jenž přišel v létě do Turína jako volný hráč. Podle anglických komentátorů Juventus vážně zvažuje, že s Paulem Pogbou ukončí s okamžitou platností smlouvu, případně se ho bude snažit v létě prodat. V případě prvním by se francouzský záložník mohl přesunout například do americké fotbalové ligy. Je to sice krajní řešení, ale je nutné ho brát v úvahu.

Ukončení smlouvy by bylo velkou senzací. Nic se ale nejí tak horké jako se uvaří. Senzační zvěsti o okamžitém rozvázání kontraktu nejsou úplně na místě. Plat francouzského záložníka ve výši 10 milionů eur za sezónu je sice tíživý, nicméně Pogbovi může stačit jeden úspěšný zápas a fanoušci budou zpět na jeho straně. První vlaštovka v tomto směru vylétla, když se Pogba vrátil v posledním ligovém utkání na lavičku náhradníků. Tady sice zůstal nevyužit, ale pokud se do konce sezóny zapojí do sestavy, hypotéza ukončení smlouvy se rozplyne.

Andrea Suttnerová / dailymail.co.uk, corrieredellosport.it, gazzetta.it

Nejnovější články