Zpět na » Serie A » Další problém pro Juventus, hrozí jim žaloba ze strany Cristiana Ronalda

Další problém pro Juventus, hrozí jim žaloba ze strany Cristiana Ronalda

Další problém pro Juventus, hrozí jim žaloba ze strany Cristiana Ronalda © skysports.com - Cristiano Ronaldo

1

Líbilo se

21.01. - Cristiano Ronaldo je sice po přestupu do Al Nassra nejlépe placeným sportovcem na světě, ale Juventus mu může dlužit ještě více peněz. Ronaldův přesun do Saúdské Arábie mu údajně vynese docela slušných 173 milionů liber ročně, a to až do konce jeho smlouvy v roce 2025.

Znamená to, že útočník předstihl svého rivala Lionela Messiho na pozici nejlépe placeného sportovce, přičemž trojici nejlépe placených sportovců uzavírá spoluhráč hvězdy PSG Neymar.

Svůj vlastní příjem by však mohl zvýšit žalobou na Juventus, pokud by se ukázalo, že některé uniklé dokumenty z klubu o tom, že mu dluží peníze, jsou pravdivé. Juventus po včerejším verdiktu soudu přišel o body v tabulce a mají momentálně svých problémů víc než dost.

Stará dáma se v listopadu ocitla ve světě kontroverzí, když odstoupilo celé představenstvo klubu včetně Pavla Nedvěda. Stalo se tak uprostřed vyšetřování klubu, které se týkalo mimo jiné skrytých plateb hráčům během Covid sezóny, kdy hráči souhlasili se snížením svých platů.

Již dříve bylo toto vyšetřování označeno za nejtěžší, jakému klub čelil, což je jisté tvrzení vzhledem k tomu, že po jednom z nich již dříve sestoupil.

Jedním z problémů, kterým by mohli čelit, je nutnost odevzdat miliony Ronaldovi poté, co se objevil dokument zveřejněný deníkem Il Corriere della Sera, podle kterého mu dluží 19,6 milionu eur.

V dokumentu se píše, že by dodali dodatečnou dohodu o prémiích reprodukovanou na federálních formulářích, které dnes nejsou k dispozici, a řádně podepsané dodatečně, avšak údajné dokumenty byly znovu nalezeny.

Deník Repubblica tvrdí, že hráč dokument k podpisu nikdy nedostal, ale přesto se domnívá, že by mu měly náležet peníze, o které by se mohl soudit. Podle odposlechu ředitele Juventusu Cesareho Gabasia a Federica Cherubiniho, který zveřejnila italská média, by teoreticky dokument ani peníze nikdy neměly existovat.

Ronaldo přišel do Itálie v roce 2018 z Realu Madrid a právě s Los Blancos získal svůj čtvrtý titul v Lize mistrů a pátý celkově.

Juve před jeho příchodem vyhrálo sedm let po sobě italský titul a doufalo, že podpis nejlepšího střelce Ligy mistrů je dovede k evropskému úspěchu.

Petr Magasanik / sportbible.com, twitter.com, goal.com

Nejnovější články