Zpět na » Serie A » Andrea Belotti přichází do AS Řím, bude spolupráce s Dybalou fungovat?

Serie A - Andrea Belotti přichází do AS Řím, bude spolupráce s Dybalou fungovat?

Andrea Belotti přichází do AS Řím, bude spolupráce s Dybalou fungovat? © zimbio.com - Přestoupí Andrea Belotti?

1

Líbilo se

06.08. - Možnost spolupráce s trenérem Mourinhem byla pro Belottiho, stejně jako pro mnoho dalších hráčů, rozhodujícím faktorem. Bývalý útočník FC Torino proto dal přednost římskému klubu před nabídkami z Valencie nebo AS Monaka, přestože ví, že mezi giallorossi si pozici hráče základní sestavy bude muset vybojovat.

Andrea Belotti se nedohodl na konci uplynulé sezóny s FC Torino na podmínkách prodloužení smlouvy a stal se volným hráčem. Na nové angažmá čekal velmi dlouho, ale věřil natolik slibům ze strany Tiaga Pinta, manažera AS Řím, že si dovolil odmítat zahraniční nabídky.

Definitivní zlom v jednání nastává nyní, kdy majitelé AS Řím dávají zelenou odchodu Eldora Šomudorova na hostování. Uvolněné místo v útoku tak bude moci zaplnit právě Belotti, který se s klubem již dohodl na tříleté smlouvě s platem tři miliony eur ročně.

Z pozice volného hráče si Belotti mohl vybírat z velkého množství nabídek, ale zlákala ho vidina spolupráce s José Mourinhem, přestože zná pravidla. Bude si muset své místo v základní sestavě vybojovat. Andrea Belotti je ovšem přesvědčen, že v devětadvaceti letech je podobný krok naprosto nezbytný. Belotti, mistr Evropy s italskou reprezentací, nikdy neodehrál na klubové úrovni žádné utkání základní skupiny v evropském pohár. Do soutěže zasáhl pouze v předkola EL v roce 2019.

S AS Řím si bude moci zahrát skupinovou fázi Evropské ligy a navíc se v útoku potká se svým starým známým, Paulem Dybalou. S argentinským útočníkem odehrál dvě sezóny v Palermu, ale jejich cesty se po senzačním postupu klubu do nejvyšší italské ligy rozdělily.

Na přestupovém trhu ale transakcí Belotti AS Řím končit nehodlá. Poslední posilou velmi zajímavého léta pro giallorossi bude obránce. Římané se shlédli v Ericovi Baillym z Manchesteru United, ale získat ho bude velmi těžké. Anglický klub totiž s hostováním nesouhlasí. Plánem B by tak mohl být francouzský obránce Dan-Axel Zagadou, kterého uvolnila Borussie Dortmund, a trenérovi Mourinhovi by mohl být k dispozici jako pátý obránce.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články