Zpět na » Serie A » Zaniolo už byl dohodnut s Tottenhamem, Mourinho ale přestup zrušil

Serie A - Zaniolo už byl dohodnut s Tottenhamem, Mourinho ale přestup zrušil

Zaniolo už byl dohodnut s Tottenhamem, Mourinho ale přestup zrušil © demieres-nouvelles.com - O Zaniola má zájem Tottenham

2

Líbilo se

10.08. - Talentovaný italský repreztnační záložník a hvězda AS Řím, Nicolo Zaniolo, byl letos v létě jednou nohou v Juventusu Turín, posléze se o něj ale začaly vážně zajímat kluby Premier League. S Tottenhamem se dokonce AS Řím dohodl na hostování a Zaniolo s odchodem souhlasil, než zasáhl trenér Mourinho.

Giallorossi si mohou odškrtnout další „posilu“ v týmu a to doslova. S tím, že Zaniolo zůstane v AS Řím, totiž počítal už jen hodně velcí optimisté, protože italský záložník měl prakticky sbaleno do nového angažmá v Londýně. Byl to ovšem trenér Mourinho, který dokázal prosadit svůj názor a hráče přesvědčil o tom, jak moc je důležitý.

Výkony z předsezónní přípravy společně s posledním představením na Olimpicu fanouškům představili odlišného Zaniola, plnohodnotně motivovaného. Takového, který je přesvědčen, že si dokáže v týmu vybojovat své místo.

Jenže jednání mezi AS Řím a Tottenhamem už byla ve finální fázi a trenér londýnského týmu, Antonio Conte, trval na tom, aby měl talentovaného giallorossi v sestavě. Zástupce AS Řím, Tiago Pinto, se proto během své poslední návštěvy dostal k jádru věci a dosáhl dohody o ročním hostování Zaniola s opcí na odkoupení ve výši 50 milionů eur.

Závazek k uplatnění opce měl vzniknout po dosažení určitých sportovních výsledků, ale víceméně se jednalo o faktický přestup v létě 2023. Tottenham ihned po dosažení dohody s giallorossi zkontaktoval agenty Zaniola, získal také hráčův souhlas a dohodl s ním roční plat ve výši 4,5 milionu eur.

Euforické zahájení sezóny s fanoušky na vyprodaném Olimpicu a Mourinhův tlak ale značně zamíchali kartami a v úterý ráno došlo k významnému zvratu. Žádné hostování, pouze přímý přestup za dohodnutou částku a to byl hřebíček do rakve Tottenhamu. Anglický klub se totiž potýká s nedokončenými prodeji hráčů a operaci ve výši 50 milionů eur si nyní nemůže dovolit.

Nicolo Zaniolo tak zůstane v Římě, minimálně jednu další sezónu. Trenér Mourinho ho přesvědčil, že nadcházející sezóna je klíčová pro klub i pro Zaniola samotného. Vyzval ho, aby v Římě zůstal a podepsal prodloužení smlouvy. V kuloárech se hovoří o nové nabídce s platem okolo čtyř milionů eur, což je částka velmi blízká dohodě s Tottenhamem. Italskému záložníkovi spadl kámen ze srdce, zatímco na začátku léta se fanouškům spíše vyhýbal, nyní se cítí jejich součástí a ví, že je milován.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články