Zpět na » Serie A » Pogba in, Kean out

Serie A - Pogba in, Kean out

Pogba in, Kean out © skysports.com - Vrátí se Paul Pogba zpět do Juve?

0

Líbilo se

17.05. - Právnička Rafaela Pimenta, která zastupuje fotbalové hvězdy po smrti Mina Raioly, v pondělí navštívila sídlo Juventusu. Oficiálním důvodem návštěvy byl De Ligt a Kean, na přetřes ovšem došel i možný příchod Paula Pogby do Turína.

Pondělí mělo být pro fanoušky bianconeri zejména rozlučkovým dnem s Giorgio Chiellinim a Paolem Dybalou, tifosi ale napjatě sledovali také probíhající jednání o možném příchodu Paula Pogby. Vedení Juventusu se o této události zatím nechce s tiskem podělit a kategoricky odmítá jakákoliv prohlášení, francouzskému reprezentantovi ale za šest týdnů vyprší v Manchesteru United smlouva a tak jsou kontakty s jeho agentkou pochopitelné.

Podle dostupných informací má Juventus konkurenci v podobě PSG, které nabízí roční plat ve výši 14 milionů eur. Podobnou částku bianconeri nemohou předložit, podle vlastních slov hráče bude ale důležitější než ekonomický aspekt role v týmu. A v PSG nabitém hvězdami by Pogba byl vítanou posilou, nikoliv ale trumfem.

Naopak Juventus se snaží vsadit vše na svou trumfovou kartu a tou je nadšení publika a nový mladý tým, který bude vystavěn právě okolo Pogby. Součástí dohody by pak mohl být plat okolo 7,5 milionů eur, tedy na úrovni nejlépe placeného hráče Juve, De Ligta, a délka kontraktu na tři sezóny s možností opce na další rok.

Situace okolo De Ligta je jasnější, na základě dohody byla aktivována klauzule ve výši 125 milionů eur, která by měla odstrašit případné zájemce o holandského obránce. O jeho služby dlouhou dobu usilovala Chelsea a Liverpool, nicméně aktuálně žádná jednání neprobíhají a samotný hráč o odchodu neuvažuje. S advokátkou Pimenta se tedy projednávalo zejména prodloužení smlouvy o další dvě sezóny s prakticky stejným platem.

Posledním hráčem, jehož jméno vyplulo během schůzky advokátky Pimenta s vedením Juventusu na povrch, je Moise Kean. Mladý italský útočník se z Juve přes PSG a Everton dostal zpět na hostování do metropole Piemontu. Aby mohla Stará Dáma ale s hráčem začít jakkoliv operovat, potřebovala by předčasně ukončit hostování a vyplatit Evertonu přibližně 28 milionů eur. Zároveň by ale potřeboval již mít jistotu třetího klubu, který by o reprezentačního hráče stál, což není jednoduché.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články