Zpět na » » David Hovorka po sérii vážných zranění ve 29 letech končí kariéru

- David Hovorka po sérii vážných zranění ve 29 letech končí kariéru

David Hovorka po sérii vážných zranění ve 29 letech končí kariéru © slavia.cz - David Hovorka v souboji s Lionelem Messim

0

Líbilo se

31.03. - Během 4 let ve Slavii nastoupil jen do 36 utkání, ale pokaždé byl hodně vidět. Kdyby byl zdravý, Slavia by se nemusela se středem obrany trápit a velkou osobnost a bojovníka by měla i česká reprezentace. Fotbalový osud tomu ale chtěl jinak a David Hovorka ve 29 letech po sérii vážných zranění končí kariéru. Je důkazem toho, jak mohou skvělého fotbalistu zničit zranění.

David Hovorka je odchovancem Sparty Praha, ale než se do prvního týmu dostal, trvalo to. Musel si projít hostováním v Hradci Králové, ve Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec, než v sezóně 2017/18 oblékal rudý dres. Nejvíce ale zazářil po přestupu do Jablonce. Stal se elitním ligovým obráncem, o kterého byl velký zájem i v zahraničí. Tehdy ale zradil Letnou a stěhoval se za poměrně velkou částku do Slavie. Fantastická posila.

David Hovorka se stal okamžitě oporou sešívaných a pomohl jí i do Ligy mistrů. Památné navždy budou jeho souboje s Romeluem Lukakuem, kterého i přes svůj handicap v podobě malé výšky, vymazal i v hlavičkových soubojích. Proti Barceloně zase držel na uzdě Messiho i Griezmanna a celá fotbalová Evropa tehdy sledovala jak se Slavia pere s nejlepšími.

Jenže solidně rozjetou Hovorkovu kariéru, do které už se počítaly i dva reprezentační starty překazila zranění. Přišel přetržený křížový vaz a dlouhá pauza. Když už se dostával zpět do formy, těžké zranění si obnovil a rok byl bez fotbalu. Pár zápasů v minulé sezóně ještě stihl, ale v červnu si vaz přetrhl potřetí. Po dlouhém marodění nyní usoudil, že je čas to vzdát. Bohužel tak kariéra nadějného fotbalisty, kterého v Edenu fanoušci milovali i přes jeho rudou minulost, končí nešťastně.

„Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po pětadvaceti letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře. Na vrcholu sil jsem věděl, že uhlídám kohokoliv. Pak jsem ale musel na operaci s kolenem potřetí, počtvré. Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné,řekl o svém konci stoper Slavie David Hovorka.

David Hovorka se nemazal ani s těmi nejlepšími

David Suchý / slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články