Zpět na » Premier League » Co řekl Jürgen Klopp po vítězném finále Carabao Cupu?

Co řekl Jürgen Klopp po vítězném finále Carabao Cupu?

Co řekl Jürgen Klopp po vítězném finále Carabao Cupu? © iconsport.photo - Jürgen Klopp

2

Líbilo se

26.02. - První titul Liverpoolu v této sezóně je na světě. Na výhru nad Chelsea se ve finále Carabao Cupu Liverpool pořádně nadřel a je to teprve začátek. Několik klíčových hráčů The Reds je na marodce a brzy čeká Kloppovy svěřence další zápas. I proto tak Jürgen Klopp musí přemýšlet nad tím, jak dále poskládat sestavu. Rýpnul si i do nepřejících fanoušků.

Liverpool je na tom opravdu zle. Mimo hru je Matip, Alexander-Arnold, Alisson, Szoboszlai, Salah, Núňez, Jota, Doak, Thiago, Bajčetič a Curtis Jones. Po finále Carabao Cupu k nim na nějakou dobu přibude i Ryan Gravenberch. Jürgen Klopp tak bude mít obrovské potíže s tím, jak poskládat sestavu na další zápas, jenž se v rámci FA Cupu hraje už za 3 dny a Liverpool se utká s druholigovým Southamptonem. Včerejšek ale ukázal, že pokud do hry pustí Clarka, McConnella nebo Dannse, určitě se nemusí bát, kvalitu na to mají.

Důležité ale bude, aby Liverpool po včerejším opravdu hodně fyzicky i psychicky náročném finále dokázal rychle vystřízlivět. I Jürgen Klopp totiž mluvil o tom, že tohle je jedho nejdůležitější trofej za posledních 20 let. Nemyslel snad reálnou váhou, ale spíše to, že to může být začátek jeho úspěšného konce na lavičce The Reds. Po zápase si tak kopl nejen do FA, která zhušťuje program, ale i do nepřejícíh fanoušků, kterých je opravdu dost a tvrdí, že je to "jen" Carabao Cup. Jürgenu Kloppovi to ale aktuálně snad ani nejde nepřát.

„Ty oslavy po tom zápase byly asi nejlepší, co jsem zažil. Bylo to opravdu speciální. Je to opravdu šílené, když si vezmu, že tu jsou i fanoušci jiných klubů, kteří budou říkat „Je to jen Carabao Cup,". Ano, ano, jasně, jasně. Přejete si, abyste byli na našich místech. Pojďte sem a hrajte zápas jako tenhle, proti takovému soupeři a vyhrajte ho tak, abyste si to zasloužili. Je to speciální. Ale nikdo v téhle zemi asi nechce, aby někdo vyhrál quadruple. Za 3 dny hrajeme další zápas FA Cupu. Jsem zvědav, koho do něj pošlu," řekl Jürgen Klopp.

Jurgen Klopp

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články