Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino: Liverpool je pro nás příkladem

Mauricio Pochettino: Liverpool je pro nás příkladem

Mauricio Pochettino: Liverpool je pro nás příkladem © iconsport.photo - Mauricio Pochettino

0

Líbilo se

26.02. - Včerejší zápas byl pro Mauricia Pochettina a jeho svěřence velkým školením. Byl to zápas, v němž hrálo všechno pro Chelsea, ale Liverpool stejně dokázal zvítězit a mohla za to především psychická síla, která byla neskutečná i u borců, co nemají ani 10 zápasů na profesionální úrovni. I proto tak celkově Pochettino mluví o tom, že z Liverpoolu si bere dobrý příklad.

Chelsea byla blízko jisté místence do evropských pohárů. Co si budeme, měla větší šanci se k ní dostat skrze včerejší finále, než přes ligovou sezónu, ve které dost ztrácí. Ačkoliv měla stoprocetně více šanci a zejména ke konci druhého poločasu měla Liverpool jednoznačně udolat, do prodloužení šel Lverpool extrémně namotivovaný a ovládl ho. Virgil van Dijk během něj stihl vstřelit vítězný gól Liverpoolu a Jürgen Klopp tak měl alespoň nějakou radost, přestože marodka mu dělá obří problémy do dalších duelů.

Na druhé straně je Mauricio Pochettino. Ačkoliv vina rozhodně nemůže jít za ním, je to čistě o jeho hráčích, kteří nedali 5 gólovek, výhra by rozhodně vylepšila jeho obraz, jenž není po příchodu do Chelsea nejlepší. Nepomohl si ani prohlášením o tom, že rozhodčí můžou za prohru 1:4 v posledním vzájemném zápase a že připískávají Liverpoolu, aby uctili Kloppa. V souvislosti s tím vypadá Caicedův faul na Gravenbercha bez karty opravdu komicky. Pochettino ale po zápase označil Liverpool za dokonalý příklad toho, jak se to má dělat. Nic ale není černobílé. Jeho prohlášení nemá za účel pochválit Liverpool, ale usadit se v pozici, že v Chelsea potřebuje čas, ale vlastně dělá věcí dobře, jen to ostatní nevidí. Letos to není poprvé.

Pamatuji si, že po třech nebo čtyřech letech Liverpool prohrál finále Evropské ligy, prohrál finále Ligy mistrů, ale věřili tomu projektu a v další sezóně byli vždy silnější, než kdy předtím. Zlepšovali se do té doby, než dosáhli na to, co chtěli. Liverpool je super příklad. Pokud chceme čelit týmu jako Liverpool, je to o tom, nebýt frustrovaní z toho, že jsme nevyhráli trofej, ale o tom, že děláme nějaký projekt a posouváme se," řekl Mauricio Pochettino.

Mauricio Pochettino

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články