Zpět na » » Kolik získá vítěz Carabao Cupu?

Kolik získá vítěz Carabao Cupu?

Kolik získá vítěz Carabao Cupu? © iconsport.photo - v únoru se dozvíme vítěze

2

Líbilo se

25.02. - Liverpool po výhře 3:2 nad Fulhamem zamířil do dalšího finále Carabao Cupu proti Chelsea ve Wembley. Finále se odehraje v neděli 25. února a my uvidíme opakování z roku 2022, kdy tehdá Liverpool porazil Chelsea na penalty a odvezl si domů trofej.

Liverpool a Chelsea se opět střetnou na Wembley v neděli 25. února, aby rozhodly o vítězi Carabao Cupu. Merseyský klub v předminulé sezóně dvakrát zdolal Chelsea ve finále a oba týmy tak mají na co navazovat.

Přestože je finále pro oba manažery nesmírně důležité, mají odlišné důvody. Jurgen Klopp se bude snažit nastavit tón pro zbytek sezóny, když vedou Premier League a jsou jednoznačnými favority pro Evropskou ligu.

Na druhou stranu je pro Mauricia Pochettina finále nezbytné k ospravedlnění před fanoušky Chelsea, zejména po nevydařeném průběhu v lize. Carabao Cup bývá často přehlížen manažery tzv. velké šestky, což platí i pro Kloppa, který čelil kritice za počet změn v týmu během této soutěže.

Prize money pro vítěze

Hlavním důvodem je částka, kterou nabízí Carabao Cup pro vítěze finále - pouhých £100,000, zatímco poražený získá poloviční sumu, £50,000. To je dvacetkrát méně než výherce FA Cupu, kde vítězný tým obdrží £2 miliony. I v počátečních kolech není soutěž pro elitní týmy lákavá, s výdělkem pouhých £5,000 za postup do dalšího kola. Částky se zvyšují jen minimálně až do čtvrtfinále a semifinále, kde kluby inkasují £25,000 za postup.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články