Zpět na » Premier League » Wilfried Zaha se chce vrátit do Premier League

Wilfried Zaha se chce vrátit do Premier League

Wilfried Zaha se chce vrátit do Premier League © iconsport.photo - Wilfried Zaha

0

Líbilo se

17.02. - Wilfried Zaha se po spoustě let v Crystal Palace rozhodl, že Londýn opustí a půjde si ještě zahrát Ligu mistrů. Proto zamířil do Galatasaray. Na tureckou Süper Lig nadstandardní hráč, ale není to to, co si Zaha představoval. Údajně už tak přemýšlí, že v létě by se vrátil do Premier League. Zájem má Aston Villa, West Ham a divil bych se, kdyby neměl i Crystal Palace.

Wilfried Zaha je odchovancem Crystal Palace. Za tento lodnýnský tým Zaha debutoval v roce 2010 ještě v Championship. Právě ve druhé nejvyšší anglické soutěži se ze Zahy nakonec stala superstar. Nestává se často, aby hráč Championship hrál za národní tým. Zaha ale ano. Za Anglii si v roce 2012 připsal 2 starty. Přišel ale přestup do Manchesteru United, který se hrubě nevyvedl. Zaha se tak po neúspěchu v Cardiffu vrátil do Crystal Palace a stal se tam obrovskou ikonou. Překonal dokonce i Iana Wrighta, další obrovskou tvář klubu.

Chtěl ale zkusit něco nového, někde jinde. V 31 letech nechal vypršet svou smlouvu a vedl dokonce námluvy s PSG. Chtěl prostě do týmu, se kterým bude bojovat o trofeje a zahraje si i Ligu mistrů. To mu splnil turecký Galatasaray. Ačkoliv v Galatasaray nebere malé peníze, v Crystal Palace měl mnohem více. Právě ono pozlátko trofejí a pohárové Evropy Zahu zlákalo. V turecké lize se zatím prosadil 9x, ale nestal se nepostradatelnou oporou. Měl i zdravotní potíže. Život v Turecku si asi reprezentant Pobřeží slonoviny představoval trochu jinak.

I proto má aktuálně údajně zájem o to, vrátit se do Premier League, kde o něj rozhodně bude zájem. Takovou možnost by si určitě nenechalo utéct Crystal Palace, ale údajně je tu už nyní zájem z West Hamu a Aston Villy. Je otázné, jakou by měl Zaha v těchto klubech pozici, na základní sestavu to nevidím, ale oproti Palace by si polepšil. Otázkou však jsou i Zahovy ambice. Ty evidentně má a odejít někam jen na lavičku a do rotace, to se mu asi chtít nebude. Takovou hvězdu jako je Zaha by jsme ale v Premier League určitě uvítali.

Wilfried Zaha

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články