Zpět na » Premier League » Guardiolova kritika? Nejtěžší moment kariéry, přiznal Phillips

Guardiolova kritika? Nejtěžší moment kariéry, přiznal Phillips

Guardiolova kritika? Nejtěžší moment kariéry, přiznal Phillips © iconsport.photo - Kalvin Phillips

0

Líbilo se

11.02. - Přestup Kalvina Phillipse do Manchesteru City byl propadákem. Přišel z Leedsu jako velká opora reprezentace a jeden z nejlepších defenzivních záložníků Premier League. Jenomže Guardiola pro něj nakonec místo nenašel a po roce a půl už má Phillips nové angažmá. Nyní se po přesunu do West Hamu rozmluvil o svém předešlém sporu s bývalým koučem.

Kalvin Phillips je odchovancem Leedsu. V prvním týmu debutoval, když mu bylo 19 let. Od té doby se vypracoval v jednu z velkých opor. Dvě sezóny byl hvězdou Leedsu při snaze postoupit zpět do Premier League, což se mu na druhý pokus povedlo. I v Premier League patřil mezi suverénně nejlepší hráče The Whites a to po dobu dvou sezón. Navíc si ho zamiloval Gareth Southgate a udělal z nej oporu národního týmu. Před minulou sezónou si ho tedy vybral Manchester City. Od začátku byla pochybná jeho pozice skrze Rodriho.

Byly tu i údajné spory s Pepem Guardiolou. Když se totiž Phillips vrátil ze světového šampionátu v Kataru, Guardiola veřejně řekl, že se anglický reprezentant vrátil s nadváhou. Už od toho momentu bylo prakticky jisté, že Phillips to už na Etihad Stadium neotočí a blíží se jeho konec. Nakonec ještě zůstal o půl roku déle a nyní se přesunul v rámci hostování do West Hamu. To mu také dalo prostor k tomu, konečně se vyjádřit, jak to tehdy s Guardiolou a jeho nadváhou bylo. Sám to označil za nejtěžší chvíli kariéry.

Po mistrovství světa v Kataru to byl asi nejtěžší moment mojí kariéry, když Pep vyšel ven s tím, že mám nadváhu. Ano, měl právo to říct, ale šlo to říct a řešit i trochu jinak. Nemůžu s ním nesouhlasit, ale hodně to uhodilo do mého sebevědomí. Necítil jsem se v Manchesteru dobře. Moje rodina z toho taky nebyla nadšená, zvlášť pak moje maminka. Když jsem byl v City, byla frustrovaná. Ani se na nás nechodila dívat," řekl Kalvin Phillips.

Kalvin Phillips

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články